Bartkowski piłkarzem Pogoni

Jakub Bartkowski
Jakub Bartkowski fot. Pogoń Szczecin

Jakub Bartkowski został trzecim zimowym wzmocnieniem Pogoni Szczecin. 27-letni prawy obrońca związał się dwuipółletnią umową z Dumą Pomorza z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Czytaj dalej…

Zawodnik urodził się 7 listopada 1991 roku w Łodzi. Występował dotychczas w trzech profesjonalnych klubach – Widzewie Łódź, Wigrach Suwałki i Wiśle Kraków, ale jego pierwszym zespołem była LKS Różyca. Do Pogoni dołącza po rozwiązaniu umowy z Białą Gwiazdą.

Nowy nabytek Pogoni rozegrał w swojej karierze 91 meczów w ekstraklasie (3 gole) i 79 w I lidze (3 gole). W obecnym sezonie był podstawowym graczem zespołu prowadzonego przez Macieja Stolarczyka.

– Trafia do nas zawodnik, który może wnieść dużo dobrego do naszej defensywy – mówi Dariusz Adamczuk. – Większa rywalizacja w zespole przekłada się na jakość i na to liczymy. Witamy Kubę na pokładzie! – dodał.

Bartkowski w piątek wieczorem dołączył do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Pogorzelicy. W sobotę wróci z zespołem do Szczecina, a we wtorek wyleci na zgrupowanie do Belek. Będzie występował z numerem 2.

Wcześniej do drużyny dołączyli Fin Santeri Hostikka i Japończyk Jin Izumisawa.

Komentarze