Badia: Musimy mieć zdrową analizę sytuacji

Gerard Badia
Gerard Badia fot. ASInfo

– Ten ostatni okres nie był udany. Przegraliśmy za dużo meczów – wyznał Gerard Badia w rozmowie z oficjalnym serwisem Piasta Gliwice.

Czytaj dalej…

Aktualni mistrzowie Polski przed rundą wiosenną zajmują szóste miejsce w tabeli rozgrywek PKO Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika tracą siedem punktów do liderującej Legii Warszawa.

– Udajemy się na odpoczynek w słabych nastrojach. Musimy wrócić silniejsi, z czystymi głowami, by z determinacją pracować. Ta końcówka nie może przyćmić tego, co udało nam się osiągnąć – podkreślił Hiszpan.

– Jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce 2019 roku. Nie możemy zapominać, że nazywamy się Piast Gliwice, musimy twardo stąpać po ziemi. Oczywiście wszyscy chcemy wygrywać w każdym meczu i co roku zdobywać mistrzostwo, ale musimy też mieć zdrową analizę sytuacji – stwierdził podopieczny byłego selekcjonera kadry.

– Wciąż jesteśmy małym klubem, większym niż jeszcze jakiś czas temu, ale który stara się rywalizować z tymi zespołami, które mają dużo lepsze warunki, większe budżety. Ciężko nam się z nimi porównywać, a to my zrobiliśmy mistrza. To jest niezwykle ważne dla klubu oraz miasta. Nie zawsze uda się wygrać mecz, ale będziemy się starać, żeby Piast na końcu znalazł się jak najwyżej – zapowiada Badia.

Komentarze