Astiz zostaje w Legii

Inaki Astiz
Inaki Astiz fot. ASInfo

Inaki Astiz podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2020 roku. Hiszpan, który zdobył z Klubem trzy mistrzostwa, sześć Pucharów i Superpuchar Polski, będzie pełnił nową rolę, osoby wspierającej współpracę między pierwszym i drugim zespołem Legii oraz dbającej o rozwój młodych zawodników.

Czytaj dalej…

– Pozostanie Inakiego Astiza w Legii to część większego planu budowania drużyny i rozwoju zawodników. Inaki będzie pełnił szczególną rolę, będąc łącznikiem między pierwszym i drugim zespołem. Korzystając ze swojego doświadczenia ma wspierać rozwój młodych piłkarzy w wielu wymiarach – mówi Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Dla 36-letniego obrońcy będzie to już 11. rok przy Łazienkowskiej. Wychowanek Osasuny Pampeluna, którego do Warszawy w 2007 roku ściągnął Jan Urban, od ponad dekady jest solidnym punktem zespołu i wzorem piłkarza w kwestii przygotowania fizycznego, diety i wszechstronnego dbania o elementy wpływające na dyspozycję zawodnika.

– Wiem, że jestem blisko zakończenia kariery, ale nowy projekt i nowa rola, jaką klub przedstawił, bardzo mi odpowiada. Jestem zadowolony, że zostaję w Legii i chcę pomóc drużynie w walce o następne tytuły – mówi Inaki Astiz.

Bilans Inakiego w Legii to 265 meczów (drugi najwyższy ze wszystkich obcokrajowców), a 10 trofeów czyni go jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii Klubu. Swoją jakość Inaki potwierdził również, kiedy przez dwa sezony występował w APOEL-u FC, z którym zdobył dwa mistrzostwa Cypru i grał w 1/8 finału Ligi Europy UEFA.

Komentarze