Arka z przełamaniem

Jacek Zieliński
Jacek Zieliński fot. ASInfo

W inauguracyjnym spotkaniu siódmej kolejki PKO Ekstraklasy gdyńska Arka pokonała 1:0 Górnik Zabrze. Żółto-niebiescy zakończyli tym samym serię siedmiu meczów ligowych bez wygranej.

Gdynianie przystępowali do swojego spotkania, chcąc za wszelką cenę odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Z kolei podopieczni Marcina Brosza liczyli na przełamanie w delegacji, gdzie nie wygrali od trzech meczów.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji ekipa z Trójmiasta w żadnym stopniu nie przypominała drużyny z pierwszych sześciu kolejek. Arka nie tylko miała optyczną przewagę w rywalizacji z Górnikami, ale stworzyła sobie też dwie wyborne okazje. Maciej Jankowski jednak swoich sytuacji nie wykorzystał, więc do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron wynik spotkania został otwarty w 55. minucie, a na listę strzelców wpisał się Davit Schirtladze. Gruzin wykorzystał podanie od Adama Marciniaka, z kolei ofensywny piłkarz Arkowców ładnym efektownym uderzeniem z lewej nogi zmusił do kapitulacji golkipera rywali.

Do końca zawodów wynik już nie zmienił. Tym samym Arka wygrała swój pierwszy mecz w kampanii 2019/2020. W kolejnej serii gier już po przerwie na mecze kadry gdynianie zmierzą się w delegacji z Rakowem Częstochowa, a team z Górnego Śląska u siebie zagra ze Śląskiem Wrocław.

Arka Gdynia – Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

1:0 Schirtladze 55′

Arka: Busuladzić 90+3′
Górnik:

Arka (4-4-2): Steinbors – Zbozień, Maghoma, Helstrup, Marciniak (85′ Danch), Busuladzić, Vejinović, Antonik (69′ Młyński), Nalepa, Jankowski (79′ Budziński), Schirtladze

Gónik (4-4-2): Chudy – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulić, Ściślak (72′ Matuszek), Matras (59′ Baidoo), Kopacz (46′ Bainović), Jimenez, L. Wolsztyński, Angulo.

Sędzia główny: Jarosław Przybył (Kluczbork)