Maciej Jankowski
Maciej Jankowski fot. Tomasz Duc / Arka.gdynia.pl

Arka wygrywa z Miedziowymi

Ważne zwycięstwo odniosła w piątek drużyna Arki Gdynia, która przed własną publicznością pokonała 2:1 Zagłębie Lubin. Dzięki tej wygranej gospodarze powiększyli przewagę nad strefą spadkową.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla gospodarzy, którzy w 13. minucie objęli prowadzenie. Po prostopadłym podaniu sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Mateusz Młyński. Radość zawodników Arki nie trwała jednak długo.

W 21. minucie sędzia Łukasz Szczech podyktował rzut karny dla Zagłębia za faul Deji. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Filip Starzyński. W końcówce pierwszej połowy pomocnik Zagłębia był bliski zdobycia drugiego gola, ale piłka po jego strzale tym razem trafiła w słupek.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. W 75. minucie Arka rozstrzygnęła jednak losy rywalizacji na swoją korzyść. Młyński świetnie ograł rywala z prawej strony pola karnego, a następnie zagrał wzdłuż linii bramkowej. Do futbolówki dopadł Maciej Jankowski i spokojnie trafił do siatki z trzech metrów.

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)

1:0 Młyński 13′
1:1 Starzyński (k.) 22′
2:1 Jankowski 75′