Arka wygrywa w Kielcach

Maciej Jankowski
Maciej Jankowski fot. Stanisław Wrzesek / Arka.gdynia.pl (Materiał

Gracze Korony przegrali u siebie z Arką 0:2. Gdynianie mają obecnie cztery oczka przewagi nad strefą spadkową.

Co działo się w Kielcach? W 13. minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Arveladze. Strzał napastnik gospodarzy był jednak nieprecyzyjny i golkiper Arki nie musiał nawet interweniować.

W 16. minucie fatalny błąd popełnił Steinbors. Łotysz otrzymał podanie od obrońcy, ale minął się z piłką. W ostatniej chwili zdążył ją jednak wybić.

W 34. minucie Vejnović próbował zaskoczyć bramkarza rywali, ale także nie wykazał się odpowiednią precyzją.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 39. minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się właśnie Vejinović, który tym razem przymierzył celnie.

W 51. minucie sytuację sam na sam miał Brown Forbes. Nie udało mu się jednak wygrać pojedynku ze Steinborsem.

Kilkadziesiąt sekund potem napastnik Korony miał kolejną okazję, ale tym razem uderzył obok bramki.

Po godzinie gry gospodarze mogli zdobyć bramkę na 1:1. Znowu jednak Brown Forbes został zatrzymany przez łotewskiego bramkarza. Steinbors poradził sobie również z uderzeniem Soriano.

W 80. minucie Vejinović dośrodkował do Marciniaka, a ten podwyższył na 2:0. Tym samym defensor ustalił finalny wynik tego spotkania.

Korona – Arka 0:2 (0:1)

0:1 Vejinović 39′
0:2 Marciniak 80′