Arka pozyskała piłkarza Legii

Maciej Rosołek z nr 39
Maciej Rosołek z nr 39 PressFocus

Arka Gdynia poinformowała w środę o pozyskaniu utalentowanego zawodnika Legii Warszawa Macieja Rosołka. 19-latek do pierwszoligowca przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu.

Rosołek, który jest wychowankiem Pogoni Siedlce, do Legii przeniósł się latem 2015 roku. Na boiskach Ekstraklasy w zespole mistrzów Polski zadebiutował w październiku 2019 roku. Ówczesny trener Aleksandar Vuković postawił na niego w wygranym 2:1 meczu z Lechem Poznań

Od tamtej pory 19-letni piłkarz wystąpił w 22 spotkaniach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, zdobywając trzy gole i dokładając do tego jedną asystę. W rundzie jesiennej sezonu 2020/21 wystąpił w ośmiu meczach.

Teraz Rosołek okazję do nabierania doświadczenia będzie miał w barwach Arki Gdynia, której powinien być podstawowym zawodnikiem. – Jesteśmy świadomi dużego potencjału Macieja i przekonani, że będzie on istotnym wzmocnieniem naszej kadry. To zawodnik młody i jednocześnie już ograny, a co najważniejsze: skuteczny – powiedział prezes Arki Michał Kołakowski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Komentarze