Arka na remis z Pogonią

Kosta Runjaić
Kosta Runjaić fot. Ekstraklasa SA

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze sobotnie spotkanie 17. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Arka Gdynia zremisowała 1:1 z Pogonią Szczecin.

W roli faworyta do sobotniego spotkania przystępowali goście ze Szczecina, który w obecnym sezonie prezentowali zdecydowanie lepszą formę. Po pierwszej połowie powody do radości mieli jednak tylko gospodarze, którzy przed przerwą objęli prowadzenie.

W 45. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Arki za faul na Serrarensie. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Michał Nalepa.

W drugiej połowie Pogoń szukała okazji, aby odpowiedzieć. W 72. minucie udało jej się doprowadzić do wyrównania. Po płaskim zagraniu z prawej strony boiska, do piłki w polu karnym dopadł Hubert Matynia i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Ostatecznie wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)

1:0 Nalepa (k.) 45+1′
1:1 Matynia 72′