Arka Gdynia pierwszym półfinalistą Pucharu Polski

Maciej Rosołek
Maciej Rosołek Pressfocus

Arka Gdynia została pierwszym półfinalistą Pucharu Polski. W ćwierćfinałowym meczu Puszcza Niepołomice musiała uznać wyższość Żółto-niebieskich, z którymi przegrała aż 1:4. Dublet skompletował doświadczony Brazylijczyk – Marcus.

Większość pierwszej połowy meczu to walka w środku boiska. Obie drużyny miały problem, aby przedostać się pod pole karne rywali i skonstruować akcje, ale zdecydowanie częściej udawało się to Arce Gdynia. Przyjezdni przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu na rywala, ale w 37. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Mateusz Żebrowski. Gabriel Kobylak nie zdołał obronić tego uderzenia, dlatego Żółto-niebiescy wyszli na prowadzenie.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Puszcza Niepołomice wywalczyła rzut karny. Do futbolówki podszedł Marcin Stefanik, który pewnie zamienił jedenastkę na bramkę, doprowadzając do wyrównania, dlatego wynik do przerwy to 1:1.

Festiwal goli i popis Arki

Mecz zdecydowanie rozkręcił się w drugiej połowie. Już w 53. minucie Arka Gdynia ponownie uzyskała prowadzenie. Autorem gola był wypożyczony z Legii Warszawa Maciej Rosołek. Nastolatek wykorzystał zamieszanie w polu karnym Puszczy i pewnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.

W okolicach 71. minuty na boisku powstało małe zamieszanie. Arbiter odgwizdał faul na Uwakwe, ale po analizie VAR uznał, że przewinienia dokonał Nigeryjczyk. W związku z tym Arka Gdynia stanęła przed niepowtarzalną okazją na zdobycie gola, gdyż sędzia przyznał im rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Marcus. Brazylijczyk w 88. minucie ponownie trafił do siatki rywala, notując dublet.

W doliczonym czasie gry obie drużyny wyprowadziły jeszcze po jednym zabójczym ciosie. Po kontrataku bramkę w 94. minucie zdobył Valcarce, a chwilę później wynik na 2:5 ustalił Cikos, który wykorzystał wrzutkę jednego ze swoich kolegów. Arka Gdynia jest pierwszym półfinalistą Pucharu Polski.