Arka Gdynia ogłosiła wzmocnienie w ofensywie

Mateusz Kuzimski
Mateusz Kuzimski fot. Stanisław Wrzosek / Arka.gdynia.pl

Arka Gdynia w oficjalnym komunikacie poinformowała, że pozyskała Mateusza Kuzimskiego z Warty Poznań. Zawodnik dołączył do ekipy z Fortuna 1 Ligi na zasadzie transferu definitywnego.

  • Arka Gdynia podpisała na 1,5 roku umowę z Mateuszem Kuzimskim
  • 30-latek wzmocnił ofensywę Arkowców
  • Zawodnik barw Zielonych bronił od września 2020 roku

Kuzimski nowym napastnikiem Arki Gdynia

Arka Gdynia tuż przed zamknięciem okna transferowego podjęła decyzję o sfinalizowaniu transferu Mateusza Kuzimskiego. Doświadczony napastnik ma wzmocnić sytuację Arkowców w ofensywie.

O jego pozyskanie staraliśmy się od początku zimowego okresu przygotowawczego. To zawodnik z dużym doświadczeniem i umiejętnościami. Udowodnił to swoją grą w poprzednich sezonach. Wierzę, że pomoże nam już na wiosnę. Tym bardziej cieszy nas fakt, że sam Mateusz bardzo chciał dołączyć do Arki, co tylko zwiastuje udaną współpracę – mówił prezes Arki Gdynia – Michał Kołakowski.

Kuzimski w tej kampanii wystąpił łącznie w 23 spotkaniach, w których strzelił jednego gola. Zanim zawodnik trafił do Warty, to występował między innymi w Chojniczance Chojnice, czy Bytovii Bytów.

Arka w tym sezonie walczy o powrót do Ekstraklasy. Aktualnie gdynianie zajmują siódme miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Do szóstego miejsca barażowego Arkowcy tracą tylko oczko. W piątkowy wieczór w spotkaniu 21. kolejki rozgrywek Arka zmierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź.

Czytaj więcej: Ligowe stadiony od 1 marca bez limitu widzów na trybunach

Komentarze