Arka będzie miała nowego trenera. Dotychczasowy stracił pracę

Ireneusz Mamrot
Ireneusz Mamrot PressFocus

Arka Gdynia do rywalizacji w rundzie wiosennej Fortuna 1. Ligi przystąpi z nowym trenerem. W środę klub z Trójmiasta zdecydował się na rozstanie z Ireneuszem Mamrotem. W oficjalnym komunikacie pierwszoligowiec poinformował o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron.

Prowadzona przez 50-letniego szkoleniowca Arka rywalizację w rundzie jesiennej Fortuna 1. Ligi zakończyła na piątym miejscu w tabeli. Taki wynik z pewnością nie satysfakcjonował żadnej ze stron i był głównym powodem rozstania.

– Musieliśmy podjąć trudną decyzję, która jednak, z upływem czasu, może okazać się korzystna dla obu stron. Chciałbym podziękować Trenerowi za dotychczasową współpracę. Życzę mu szybkiego powrotu na ławkę trenerską i wielu sukcesów w dalszej pracy szkoleniowej. Jestem pewny, że jeszcze spotkamy się na boiskach Ekstraklasy – powiedział Michał Kołakowski, cytowany przez oficjalną stronę Arki.

Ireneusz Mamrot trenerem Arki został w maju tego roku. Objął drużynę w trudnej sytuacji i nie zdołał utrzymać jej w Ekstraklasie. Na sezon 2020/21 klub z Gdyni postawił sobie tylko jeden cel – powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jesienią drużyna spisywała się jednak ze zmiennym skutkiem, czego efektem jest piąte miejsce w tabeli.

Ireneusz Mamrot nie jest jedyną osobą, która kończy współpracę z Arką. Razem z nim z klubem żegnają się Adrian Siemieniec (asystent trenera), Łukasz Radzimiński (trener diagnostyki i przygotowania motorycznego) oraz Janusz Śliwiński (klubowy lekarz).

Nazwisko nowego trenera ma zostać ogłoszone w czwartek.

Komentarze