Arak znalazł nowy klub w Fortuna 1 Lidze

Piłkarze GKS-u Katowice
Piłkarze GKS-u Katowice fot. PressFocus

GKS GieKSa Katowice w oficjalnym komunikacie poinformowała o sfinalizowaniu dwóch transferów. Szeregi Trójkolorowych wzmocnili Jakub Arak i Marcin Wasielewski. Wymieniona dwójka podpisała kontrakty do końca czerwca 2024 roku.

  • GKS Katowice w poniedziałek 13 czerwca zaczął przygotowania do nowej kampanii
  • Władze klubu z Bukowej przekazali informacje o dwóch nowych zawodnikach
  • Szeregi katowiczan zasilili Jakub Arak i Marcin Wasilewski

GKS zaczął się wzmacniać

GKS GieKSa Katowice będzie w kolejnej kampanii jedną z tych ekip w Fortuna 1 Lidze, która będzie miała za cel powalczyć co najmniej o miejsce premiowane grą w barażach. Tymczasem władze klubu pracują nad budowaniem zespołu przed startem nowej kampanii.

Biuro prasowe ekipy z Bykowej poinformowało, że z klubem związali się Jakub Arak oraz Marcin Wasielewski. Pierwszy podpisał umowę na dwa sezony z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Z kolei 27-letni prawy defensora parafował kontrakt do końca czerwca 2024 roku.

– Po decyzjach personalnych, które podjęliśmy po zakończonym sezonie, zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie dwóch zawodników z doświadczeniem ekstraklasowym, których obserwowaliśmy od dłuższego czasu. Celem ich przyjścia jest zwiększenie rywalizacji na pozycjach, na których występują. Mam nadzieję, że na bazie posiadanego doświadczenia zawodnicy szybko wkomponują się w zespół i staną się jego ważnymi ogniwami – powiedział dyrektor sportowy GKS-u Katowice – Robert Góralczyk.

Nową kampanię katowiczanie zaczną 15-16 lipca. Pierwszym rywalem GieKSy będzie w nowym sezonie Fortuna 1 Ligi łódzki KS.

Czytaj więcej: Śląsk podjął decyzję w sprawie doświadczonego bramkarza

Komentarze