Cracovia pracuje nad dużym transferem

Jacek Zieliński
Jacek Zieliński PressFocus

Cracovia chce kupić Anzora Mekvabishviliego z Dinama Tbilisi – podaje Tomasz Włodarczyk na łamach portalu “Meczyki.pl”. Przed władzami “Pasów” trudne negocjacje, bowiem gruziński klub oczekuje za swojego zawodnika milion euro.

  • Anzor Mekvabishvili znalazł się na radarze Cracovii
  • Utalentowany pomocnik jest piłkarzem Dinama Tbilisi
  • Gruzini chcą na nim zarobić mniej więcej milion euro

Cracovia głębiej sięgnie do kieszeni?

Jak donosi Tomasz Włodarczyk ze strony internetowej “Meczyki.pl”, Cracovia jest poważnie zainteresowana Anzorem Mekvabishvilim i złożyła oficjalne zapytanie ws. ewentualnego pozyskania defensywnego pomocnika do jego aktualnego pracodawcy – Dinama Tbilisi. Problemem w przeprowadzeniu tej transakcji mogą jednak okazać się finanse, ponieważ gruziński klub celuje w zarobek rzędu miliona euro na sprzedaży 21-latka.

Nie wiadomo, czy włodarze “Pasów” zdecydują się tak głęboko sięgnąć do kieszeni, aby sprowadzić utalentowanego zawodnika. Anzor Mekvabishvili wcześniej był przymierzany również do innego polskiego zespołu – Rakowa Częstochowa – jednak w tym momencie wydaje się, że “Medaliki” nie mają zamiaru włączać się do walki o podpis wychowanka Dinama Tbilisi.

Perspektywiczny piłkarz w swoim kraju uchodzi za spory talent. Defensywny pomocnik uzbierał już siedem występów dla dorosłej reprezentacji Gruzji. Anzor Mekvabishvili w 34 meczach poprzedniego sezonu strzelił 5 bramek i zaliczył 1 asystę. Portal “Transfermarkt” wycenia go na milion euro. Umowa 21-latka z Dinamem Tbilisi kończy się 31 grudnia 2024 roku.

Cracovia na półmetku kampanii zajmuje ósme miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. “Pasy” wciąż mają szansę powalczyć o europejskie puchary, w czym mogą pomóc im zimowe wzmocnienia.

Komentarze