Andrzej Grajewski: Ekstraklasa powinna liczyć 12 zespołów

Andrzej Grajewski
Andrzej Grajewski fot. PressFocus

PKO Ekstraklasa wraca do ligowych zmagań już w najbliższy piątek. Tymczasem w rozmowie z Goal.pl na temat dotyczące ligi polskiej wypowiedział były współwłaściciel Widzewa Łódź Andrzej Grajewski. Między innymi poruszone zostały wątki nowego formatu rozgrywek, a także faworytów do końcowego triumfu.

  • PKO Ekstraklasa w tym tygodniu wraca do gry
  • Nowością będzie to, że sezon będzie się składał z 34 kolejek
  • Nowy format rozgrywek budzi różne opinie

PKO Ekstraklasa powiększona. Słusznie?

PKO Ekstraklasa po niedługiej przerwie wróci do gry w nowym wydaniu. W porównaniu do poprzedniego sezonu w lidze rywalizować będzie nie szesnaście, a 18 zespołów. Budzi to różne opinie. Z jednej strony piłkarze mają więcej potencjalnych pracodawców w najwyższej klasie rozgrywkowej, a z drugiej, w klubach mogą pojawić się zawodnicy z niskimi umiejętnościami.

– W sezonie 2021/2022 będziemy mieć w lidze 18 zespołów, co w moim odczuciu jest złym rozwiązaniem. Polskiej piłki nie stać na to – mówił 67-latek w rozmowie z serwisem Goal.pl.

– Moim zdaniem Ekstraklasa powinna zostać zmniejszona do 12 zespołów. Do rozegrania byłyby wówczas 44 spotkania. Skutkowałoby to przede wszystkim tym, że co tydzień mielibyśmy bardzo ciekawe mecze. To sprawiłoby, że duża grupa piłkarzy musiałaby szukać sobie nowych pracodawców, a w lidze zostaliby tylko najlepsi – przekonywał Grajewski.

W roli faworyta do mistrzostwa Polski przystąpi do nowej kampanii Legia Warszawa. Kto może być natomiast pretendentem do tytułu? – Na pewno Raków Częstochowa, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Lech Poznań i w tej grupie umieściłbym również gliwickiego Piasta, bo jest w tej ekipie doświadczony trener Waldemar Fornalik, którego efekty pracy w Ekstraklasie są widoczne od wielu lat. Cztery ekipy będą biły się o triumf w lidze, a ostatecznie i tak w moim odczuciu najlepsza będzie Legia. Z drugiej jednak strony, dopóki piłka w grze, wszyscy mają szanse – zaznaczył biznesmen.

Cała rozmowa z były współwłaścicielem Widzewa Łódź na Goal.pl.

Czytaj więcej: Kamil Kiereś: jestem jednym z mocniejszych elementów sukcesu

Komentarze