Widzew Łódź zaprezentował nowego piłkarza

Andrejs Ciganiks
Andrejs Ciganiks PressFocus

Andrejs Ciganiks został nowym zawodnikiem Widzewa. Lewy obrońca lub pomocnik przenosi się do Łodzi na zasadzie transferu definitywnego.

  • Widzew Łódź zbroi się przed wznowieniem Ekstraklasy
  • Do drużyny beniaminka przeszedł Andrejs Ciganiks
  • Boczny defensor jest 38-krotnym reprezentantem Łotwy

Nowy zawodnik przy alei Piłsudskiego

Andrejs Ciganiks pozytywnie przeszedł testy medyczne i został nowym piłkarzem Widzewa Łódź – czytamy na oficjalnej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych beniaminka Ekstraklasy. Lewy obrońca związał się z polskim klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

38-krotny reprezentant Łotwy jest wychowankiem akademii Skonto Ryga. Następnie przeprowadził się do szkółki Bayeru Leverkusen, gdzie jednak nie potrafił przebić się do pierwszej drużyny. Później grał dla drugiego zespołu Schalke 04 Gelsenkirchen, holenderskiego Cambuur, rodzimego RFS-u, ukraińskiej Zorii Ługańsk, a ostatnio był zawodnikiem słowackiego klubu DAC Dunajska Streda.

Powiem szczerze, że byłem zaskoczony, gdy dostałem informację o zainteresowaniu ze strony Widzewa. Sprawdziłem wszystkie informacje o klubie, o kibicach, o atmosferze na stadionie. Jeżeli chcesz być piłkarzem, to chcesz też grać w takich warunkach – powiedział Andrejs Ciganiks.

Nie mogłem odmówić, bo wtedy nie poczułbym tego, co mnie tutaj czeka. Jestem podekscytowany tą perspektywą – dodał 25-latek.

Widzew Łódź na półmetku sezonu plasuje na trzecim miejscu w tabeli Ekstraklasy.

Komentarze