Jesus Imaz
Jesus Imaz fot. Jagiellonia Białystok

Alomerovic kapitulował trzy razy! Jaga lepsza od Lechii

W ostatnim spotkaniu 19. kolejki polskiej ekstraklasy Jagiellonia Białystok udanie zakończyła rok na swoim stadionie, pokonując 3:0 gdańską Lechię. Duma Podlasia wskoczyła tym samym na ósme miejsce w ligowej klasyfikacji.

Bój na stadionie przy Słonecznej zapowiadał się bardzo ciekawie, mając na uwadze, że Jaga miały cały czas zaległe rachunki do wyrównanie z teamem z Trójmiasta, który wygrał z białostoczanami tegoroczne starcie w ramach Totolotek Pucharu Polski. Tym bardziej że pierwsza batalia ligowa między obiema ekipami nie wyłoniła zwycięzcy.

Sporo emocji zapewniła kibicom pierwsza połowa rywalizacji, w której każda z ekip miała swoje sytuacje strzeleckie. Ostatecznie na przerwę w lepszych nastrojach udali się gospodarzy, gdyż tuż przed przerwą na prowadzenie Jagiellonię wyprowadził Jesus Imaz, wykorzystując dośrodkowanie Guilherme z rzutu rożnego.

W drugiej części rywalizacji Hiszpan w osobie Jesusa Imaza podwyższył prowadzenie białostoczan w 85. minucie, wykorzystując rzut karny podyktowany za ostre wejście Mario Maloki.

Ostatnie słowo należało z kolei do Tomasa Prikryla, który w 90. minucie ustalił wynik rywalizacji na 3:0, oddając celny strzał sprzed pola karnego. Jednocześnie ósma w sezonie wiktoria Dumy Podlasia stała się faktem, dzięki czemu Jagiellonia traci punkt do Lechii.

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)

1:0 Jesus Imaz 44′
2:0 Jesus Imaz 85′ (k.)
3:0 Prikryl 90′

Jagiellonia: Klimala 37′, Prikryl 48′, Kwiecień 78′
Lechia: Sobiech 42′, Haraslin 47′, Maldenovic 74′, Maloca 80′

Jagiellonia (4-4-2): Sandomierski – Guilherme, Kwiecień, Arsenić, A. Kadlec, Romanczuk, Pospisil, Imaz, Prikryl (90+1′ Savković), Bida (90+3′ Toporkiewicz), Klimala (75′ Camara)

Lechia (4-4-2): Alomerovic – Mladenović, Maloaa, Nalepa, Fila (33′ Łukasik), Makowski, Lipski, Wolski (76′ Arak), F. Paixao, Haraslin, Sobiech (62′ Peszko).

Sędzia główny: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)