Stokowiec: Konsekwencja była kluczem do zwycięstwa

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Lechia Gdańsk  |  20.11.2020 23:06

Piotr Stokowiec  |  fot. Grzegorz Wajda

Lechia Gdańsk pokonała w spotkaniu dziewiątej kolejki polskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław 3:2. Po zakończeniu meczu radości z tego powodu nie krył szkoleniowiec teamu z Trójmiasta. Dodajmy, że do przerwy lechiści przegrywali 0:1, ale po zmianie stron doprowadzili ostatecznie do tego, że trzy punkty zostały w Gdańsku.

Lechia Gdańsk aktualnie plasuje się na czwartym miejscu w tabeli, legitymując się dorobkiem 16 punktów. Do pierwszego Rakowa Częstochowa drużyna z Trójmiasta traci aktualnie cztery "oczka".

- Dobrze znamy grę każdego zespołu w Ekstraklasie, w tym Śląska. Spodziewaliśmy się, że nie będzie grał Lubambo Musonda, bo widzieliśmy, że grał ostatnio w reprezentacji Zambii. Śląsk pokazał swoją jakość, którą potwierdził umiejętnym wykorzystaniem sytuacji, które miał - mówił Piotr Stokowiec cytowany przez Lechia.pl.

Mecz przyjaźni dla Lechii

Szkoleniowiec gdańszczan ujawnił też, co było kluczem do wygranej w piątkowym starciu. - Konsekwencja. To może być frustrujące, kiedy pierwsza połowa nie wygląda źle w naszym wykonaniu, ale brakuje konkretów. Trochę skorygowaliśmy w przerwie ustawienie bocznych obrońców, bo za dużo osób schodziło pod piłkę i nie było kim grać pod bramką przeciwnika. Śląsk z kolei cofnął się i czekał na kontry. Wtedy gra się trudno, ale byliśmy konsekwentni w budowaniu gry, w drugiej połowie dołożyliśmy też konkrety, więcej zawodników wchodziło w pole karne, graliśmy wyżej, mniej w poprzek, zdecydowanie więcej podań do przodu, z większym ryzykiem i to przyniosło efekty - ocenił szkoleniowiec Biało-zielonych.

Gdańszczanie już w poniedziałek rozegrają swój kolejny mecz. Tym razem Lechia stanie do rywalizacji z Piastem Gliwice, który wygrał w piątkowy wieczór swoje pierwsze spotkanie w sezonie, pozostawiając w pokonanym polu Górnika Zabrze. Tym samym Niebiesko-czerwoni sięgnęli po pełną pulę w Derbach Śląska.