Różnica klas w Grodzisku Wielkopolskim

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  02.11.2020 19:51

Warta Poznań - Legia Warszawa  |  fot. PressFocus

Legia Warszawa w zaległym meczu szóstej kolejki polskiej ekstraklasy pokonała w delegacji Wartę Poznań 3:0 (3:0). Losy meczu zostały rozstrzygnięte w pierwszej odsłonie.

Warta Poznań w teorii przystępowała do swojej potyczki w roli underdoga. Mając jednak na uwadze to, że beniaminek polskiej ekstraklasy w ostatnich trzech spotkaniach przegrał tylko raz, sprawiał, że Wojskowi nie mogli być pewni wygranej w Grodzisku Wielkopolskim. Nie zmienia to jednak faktu, że mistrzowie Polski byli faworytem tej potyczki.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji gospodarze nie mieli za wiele do powiedzenia. Podopieczni Czesława Michniewicza wypracowali sobie w pierwszej połowie trzybramkową zaliczkę, rozstrzygając praktycznie losy spotkania.

Wynik meczu został otwarty już w 13. minucie, gdy po niezłej akcji Filip Mladenovic wystawił piłkę jak na tacy Pawłowi Wszołkowi, a ten nie miał kłopotu z umieszczeniem futbolówki do siatki z bliskiej odległości.

Tymczasem w 23. minucie na listę strzelców wpisał się Serb Mladenovic, który oddał strzał z mniej więcej 14 metrów. Legia prowadziła zatem 2:0. Z kolei w 30. minucie Thomas Pekhart podwyższył prowadzenie warszawian na 3:0, wykorzystując dośrodkowanie Josipa Juranovicia.

Po zmianie stron wynik spotkania nie uległ już zmianie. Legioniści kontrolowali wydarzenia boiskowe, notując ostatecznie swoje piąte zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli.