Pogoni kliknęło, a Jaga rozdawała prezenty

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  30.10.2020 19:55

Piłkarze Pogoni Szczecin  |  fot. PressFocus

Pogoń Szczecin pokonała Jagiellonię Białystok 3:0 (1:0) w zaległym spotkaniu szóstej kolejki PKO Ekstraklasy. Duma Pomorza zaliczyła tym samym swoje drugie zwycięstwo w sezonie w roli gospodarza. Odnotujmy, że to pierwsza wiktoria ekipy ze Szczecina różnicą trzech goli od maja 2019 roku.

Pogoń Szczecin przystępowała do swojej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak po zremisowanym boju z Legią Warszawa. Z kolei ekipa z Podlasia miała nadzieję na zrehabilitowanie się za przegrany bój ze Śląskiem Wrocław.

Pierwsza groźna akcja w meczu miała miejsce już w drugiej minucie, gdy bliski zdobycia bramki był Luka Zahović. Słoweniec oddał strzał z prawej nogi, ale piłka po jego próbie minęła nieznacznie lewy słupek, więc wynik rywalizacji nie uległ zmianie.

Pierwszy gol w spotkaniu padł natomiast w 29. minucie, gdy po dośrodkowaniu z boku boiska niefortunnie futbolówkę do własnej bramki skierował Bodvar Bodvarsson, notując samobójcze trafienie. Tym samym na przerwę Portowcy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Pierwsze fragmenty drugiej odsłony nie poprawiły sytuacji gości, a wręcz przeciwnie. Po dotknięciu piłkę ręką przez Bogdana Tiru we własnym polu karnym sędzia nie miał wątpliwości, że Pogoni należy się "jedenastka". Stały fragment gry na gola zamienił Sebastian Kowalczyk, więc mieliśmy wynik 2:0 dla Pogoni.

Tymczasem w 69. minucie Alexander Gorgon ustalił wynik meczu na 3:0 dla szczecinian. Austriak oddał mocny strzał po sprytnym zagraniu Huberta Matynii z rzutu wolnego, notując swoje trzecie trafienie w trakcie trwającej kampanii polskiej ekstraklasy. Tym samym Pogoń wygrała swój czwarty mecz w sezonie, dzięki czemu wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli.