REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus w Lubinie. Kolejny mecz Pucharu Polski odwołany

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Zagłębie Lubin  |  27.10.2020 15:13
Koronawirus w Lubinie. Kolejny mecz Pucharu Polski odwołany

Piłkarze Zagłębia Lubin  |  fot. Zagłębie Lubin

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Zagłębie Lubin jest kolejnym klubem PKO Ekstraklasy, w którym stwierdzono pozytywne przypadki zakażenia koronawirusem. Klub w oficjalnym komunikacie poinformował o dodatnich wynikach testów u niektórych zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego.

Zagłębie poinformowało również, że zwróciło się z wnioskiem o przełożenie najbliższego spotkania 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski oraz meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy. W obu przypadkach Miedziowi mieli zmierzyć się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Wiadomo już, co potwierdził Polski Związek Piłki Nożnej, że pucharowe spotkanie nie zostanie rozegrane w pierwotnym terminie.

Komunikat Zagłębia Lubin

"W ostatnich dniach piłkarze oraz sztab szkoleniowy pierwszej drużyny KGHM Zagłębia Lubin przechodzili badania wymazowe na obecność SARS-CoV-2. Otrzymane we wtorek wyniki niektórych zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego okazały się pozytywne.

Klub, przez cały czas będąc w kontakcie z Komisją Medyczną, już wcześniej wdrożył wszelkie niezbędne procedury, mające na celu zminimalizowanie ryzyka zarażenia się wirusem.

Osoby, których próbki dały wynik pozytywny, czują się dobrze i przejdą okres izolacji. Zawodnicy w najbliższym czasie będą trenowali indywidualnie, według specjalnie przygotowanego planu treningowego.

Z uwagi na obecną sytuację w drużynie oraz zagrożenie epidemiologiczne, Klub będzie wnioskował o przełożenie najbliższych spotkań - 1/16 Pucharu Polski oraz 9. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy na inny termin."
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy