Indywidualny błąd zadecydował o wyniku we Wrocławiu

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  24.10.2020 19:24

Mateusz Praszelik  |  fot. Dawid Antecki / Slaskwroclaw.pl

Śląsk Wrocław pokonał Jagiellonię Białystok 1:0 (0:0) w meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki kompletowi punktów gospodarze awansowali na czwarte miejsce w tabeli. O wyniku zadecydował indywidualny błąd zawodnika Jagiellonii.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje, aby wyjść na prowadzenie. Bardzo dobrze spisywali się jednak Węglarz i Putnocky, którzy nie raz swoimi interwencjami ratowali wynik. Bramkarz Śląska ładnie obronił strzał z główki Imaza, dobrymi interwencjami popisywał się też golkiper Jagiellonii.

W 48. minucie Śląsk objął prowadzenie. Koszmarny błąd popełnił Bartosz Bida, który mimo tego, że miał za plecami tylko Węglarza, stracił piłkę na rzecz Praszelika. Gospodarze popędzili na bramkę Jagiellonii mając sytuację sam na sam. Młody pomocnik, który przechwycił futbolówkę, zdecydował się na indywidualne wykończenie. Pokonał bezradnego golkipera Jagi, zapewniając Śląskowi trzy punkty.

Przez resztę meczu telewidzowie ujrzeli zaledwie jeden celny strzał po akcji Jagiellonii Białystok, co okazało się zbyt słabym wynikiem, aby padło więcej bramek. Finalny rezultat spotkania to 1:0. Dla Praszelika był to debiutancki gol w barwach Śląska Wrocław.