Raków odjeżdża rywalom

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  25.10.2020 16:48

Piłkarze Rakowa Częstochowa  |  fot. Grzegorz Wajda

Już pięć punktów przewagi w tabeli w PKO BP Ekstraklasy mają gracze Rakowa Częstochowa nad Zagłębiem Lubin. Dzisiaj zawodnicy Marka Papszuna wygrali ze Stalą Mielec 2:1 (1:0). Dla gospodarzy to szósty triumf w tym sezonie. Beniaminek zanotował piątą porażkę i jest trzeci od końca.

Jak wyglądało to spotkanie? Częstochowianie mogli wyjść na prowadzenie w czwartej minucie. Strzał Lopeza został jednak obroniony przez golkipera Stali, a dobitka Tijanicia wylądowała tylko na bocznej siatce.

Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do 27. minuty. Jak padła bramka? Poletanović dośrodkował w pole karne rywali, tam dobrze ustawiony był Lopez, który strzałem po ziemi otworzył wynik niedzielnej konfrontacji.

W 42. minucie mogło być 2:0. W głównej roli wystąpili znowu Poletanović i Lopez. Tym razem jednak uderzenie Hiszpania wylądowało na bocznej siatce bramki strzeżonej przez Strączka.

W 66. minucie podopieczni Papszuna prowadzili dwoma golami. Z rzutu wolnego bardzo precyzyjnie przymierzył Lopez, który naprawdę bardzo dobrze czuje się na polskich boiskach PKO BP Ekstraklasy. Wszak przeciwko Górnikowi też pokusił się o dwa trafienia.

W 71. minucie próbował Kun. Na posterunku był jednak bramkarz beniaminka. Kilka minut potem Strączek po raz kolejny poradził sobie z uderzeniem zawodnika Rakowa Częstochowa.

Siedem minut potem goście złapali kontakt. Co prawda sytuacji sam na sam nie wykorzystał Tomczyk, ale przytomnie zachował się Domański, który przejął futbolówkę i zdołał pokonać Szumskiego.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gracze z Częstochowy pokonali beniaminka z Mielca 2:1. Dzięki temu triumfowi zawodnicy Rakowa umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli.