REKLAMA
REKLAMA

Siostra Ronaldo szokuje świat: Koronawirus to oszustwo!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.com  |  14.10.2020 17:53
Siostra Ronaldo szokuje świat: Koronawirus to oszustwo!

Cristiano Ronaldo  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Cristiano Ronaldo we wtorek miał pozytywny wynik testu na COVID-19. Taki stan rzeczy sprawia, że zawodnik reprezentacji Portugalii i Juventusu FC musiał poddać się procesowi samoizolacji. Tymczasem na temat zakażenia głos zabrała siostra piłkarza Starej Damy Katia Aveiro, która odniosła się do sprawy na łamach jednego z portali społecznościowych.

Cristiano Ronaldo przez to to, że miał pozytywny wynik testu na zakażenie "nieszczęsnym patogenem", to może nie zagrać w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko FC Barcelonie. Już dzisiaj wiadomo, że Portugalczyk nie będzie mógł wystąpić w starciach przeciwko FC Crotone w lidze włoskiej i Dynamie Kijów w Lidze Mistrzów.

Jeśli zawodnik będzie miał negatywny wynik testu wymazowego, to wówczas będzie mógł zagrać w boju z Hellasem Werona. Niemniej występ przeciwko Dumie Katalonii i tak może nie mieć miejsca, gdyż przepisy UEFA mówią jasno, że od negatywnego wyniku testu piłkarz jest wyłączony z gry w rozgrywkach UEFA przez siedem dni.

Kontrowersyjne słowa siostry CR7


Odnotujmy, że Ronaldo ma za sobą dwa spotkania w drużynie narodowej, grając w meczach przeciwko Hiszpanii i Francji. Oba starcia zakończyły się bezbramkowym remisem. Po nich piłkarz przeszedł testy na obecność COVID-19, które dały wynik pozytywny. W tej kwestii na kontrowersyjny komentarz pozwoliła sobie siostra CR7.

- Jeśli Cristiano Ronaldo jest tym, który musi obudzić świat, to muszę powiedzieć, że Portugalczyk naprawdę jest wysłannikiem od Boga. Dziękuję! Wierzę, że dzisiaj tysiące ludzi, którzy tak bardzo uwierzyli w tę pandemię, testy i podjęte środki, podobnie jak ja, zobaczą, że jest to największe oszustwo, jakie widziałem od urodzenia" - napisała Katia Aveiro na Instagramie.

- Miałam okazję przeczytać tekst, z którym w pełni się zgadzam. Dość oszukiwania całego świata. Niech ktoś w końcu otworzy oczy - dodała 44-latka urodzona w Maderze.

Mecz z Barcą "oczkiem w głowie" Ronaldo


W kontekście Ronaldo dodajmy, że zawodnik w swoim domu w Turynie będzie przechodził kwarantannę, która potrwa początkowo przez 10 dni. Czy zostanie przedłużona, będzie to zależne od tego, jaki będzie wynik testu wymazowego. O tym, czy Ronaldo będzie mógł zagrać z Barceloną zdecyduje czas wykonania kolejnego testu. Możliwy jest też inny scenariusz, gdy okaże się, że ostatni wynik testu Ronaldo był błędny. Potwierdzenie tego jest możliwe, jeśli okaże się, że kilka kolejnych testów na COVID-19 u Ronaldo będzie miało wynik negatywny.

Z oświadczenia Portugalskiej Federacji Piłkarskiej wynika, że zawodnik Bianconerich przechodzi zakażenie na COVID-19 bezobjawowo. Odnotujmy, że dzisiaj pojawił się też komunikat Juventusu, w którym poinformowano, że infekcja dopadła również Westona McKenniego.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Opinião @ruipedrobraztvi

Post udostępniony przez Katia Aveiro (@katiaaveirooficial)

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 65 komentarzy

Italia00 | 14.10.2020 18:20

PILNE!!!!

MarseilleFan | 14.10.2020 18:40

Jakby się dusiła we własnym łóżku to inaczej by szczekała. Ale zgodzę się że na świecie jest gorsza choroba niż COVID. Jest to ludzka tępota, choroba wrodzona i niestety nieuleczalna.

Maciejus_ManUtd | 14.10.2020 18:57

Tępaki to wierzą we wszystko.
Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Jak w TV powiedzą, że woiepszanir swojego gówna wzmacnia organizm, to zaczniecie je wp******ać????

Mk2992 | 14.10.2020 19:19

Jeśli Ronaldo byłby tym kim by obudził społeczeństwo to złota piłka tysiąclecia dla niego i braków za odwagę dla siostry

Mk2992 | 14.10.2020 19:19

Brawo* tym kto*

The__Normal__On | 14.10.2020 19:21

Wyobraźmy sobie taką sytuację: morawiecki w tv ogłasza, że wydłubanie jednego oka, najlepiej lewego (;P) uchroni w znacznym stopniu przed zakażeniem koronawirusem. Jestem wręcz pewien, że w polsce znalazłoby się mnóstwo januszy, sebixów czyy innych karyn, którzy nie tylko wydłubaliby sobie profilaktycznie oboje oczu to jeszcze oślepiliby swoje rodziny.

Fan_SerieA | 14.10.2020 19:27

MarseilleFan
Ile ty masz lat? Wierzysz w te propagandę Tv. To zwykła grypa jest a chorują ciężko ludzie z innymi ciężkimi chorobami a reszta nie ma żadnych objawów. To zwykła grypa jest bardziej szkodliwa.

Joker | 14.10.2020 19:27

The_Normal_On
To Morawiecki jest jakimś autorytetem medycznym? Poza tym to Pinokio i jemu nikt w ani jedno jego słowo nie wierzy, jest równie wiarygodny jak kościół katolicki...

Italia00 | 14.10.2020 19:35

Przyszli znawcy piłki z lokalnego trzepaka i dyskutują o medycynie.

Czekam na wątki o fizycie atomowej na tym forum.

pochmurny | 14.10.2020 19:35

MarseilleFan | 14.10.2020 18:40
"Jakby się dusiła we własnym łóżku to inaczej by szczekała."

Mała szansa. 80% przypadków to przypadki bezobjawowe, a z tych pozostałych 20% większość to lekkie objawy. A dusić to się zaczynają zwykli pacjencji przed którymi lekarze i szpitale zamknęli drzwi bo liczy się tylko covid, a szpitale przyjmują covidowców nawet z lekkimi objawami - co nieuchronnie doprowadzi do paraliżu.
Już nie piszę o dramacie DPSów gdzie w dobie tej histerii brakuję personelu - nikt tam nie chce pracować bo covid. Nie covid nas wykończy tylko covidowe restrykcje i psychoza.

MarseilleFan | 14.10.2020 19:43

Do wszystkich ekseptów medycyny na tej stronie
Tak wierzę w tego wirusa bo nie jestem ślepy i widzę co sie dzieje na świecie. Dla mnie tv nie jest jedynym źródłem. Na COVID chorowali moi bliscy i znajomi, a niektórzy ciągle jeszcze sie z tym męczą. Jedni mieli lekkie objawy, a inni przechodzili ta chorobę w bardzo cięzki sposób mimo że nie mieli innych chorób. Jedna znajoma ma 22 lata i mogła ledwo oddychać! Jeżeli ktoś na prawdę uważa, że covid nie ma i jest to zwykła grypa to musi w końcu pojąć że jest debilem z ćwiartką mózgu która nie pozwala mu spojrzeć szerzej na swiat, a w wirusa nie wierzy, bo Morawiecki powiedział w TV że on istnieje. Wszystkie niedowiarki i fani teorii spiskowych na swiecie to półludzie o znikomym ilorazie inteligencji i są jeszcze bardziej popieprzeni niż nasi rządzący politycy.
Życzę tej choroby wszystkim osobom, które twierdzą, że ten wirus nie istnieje, bo byc może wtedy dopiero przejrzą na oczy i znajda w sobie choc troche odpowiedzialności. Mój znajomy jest lekarzem, który codziennie walczy o wszystkich chorych dotkniętych tym wirusem dlatego nie mam najmniejszego szacunku dla półludzi, którzy w niego niego nie wierzą i węszą gdzieś spisek. Dla mnie są zwykłymi bezmózgami i egoistami.

REASUMUJĄC, ludzie, którzy nie wierzą w tego wirusa, bo tv kłamie bo Morawiecki kłamie itp. są już dla mnie chorzy. Chorzy na tępotę ludzką bo tylko tak można tłumaczyć to zaślepienie. Takie bałwany chodzą na marsze i roznosza wirusa zarażając tym samym ludzi bardziej na to narażonych i to właśnie ten plebs zasługuje na "brak tlenu", a nie normalni ludzie, którzy walczą o życie przez egoizm i impotencje intelektualną tych wszystkich "mądrzejszych" od lekarzy.

alexinhio | 14.10.2020 20:25

Niesamowite jest to, że osoby ślepo wierzące w obecny system, wiedzę czerpiąc z TV, nie kierując się mądrością, intuicją i instynktem, zarzucają ludziom, którzy przejrzeli fałsz tego systemu, że są debilami. Wierzyć medykom ? Tym, którzy nie potrafią wyleczyć przeziębienia, czy grypy, nie mówiąc o poważnych chorobach typu rak, czy twierdząc, że niektóre choroby są nieuleczalne i masz żreć do końca życia tabletki, powodujące kolejne choroby. Ludzie umierają w coraz młodszym wieku przez choroby "cywilizacyjne". Codziennie trują nas chemią z każdej strony. Ktoś chyba na to zezwolił prawda ? Wolicie wierzyć specjalistom i ekspertom, zamiast wziąć życie w swoje ręce. Ale łatwiejszy jest konsumpcjonizm i materializm, niż rozwijanie świadomości. Tak jest wygodnie.

Serio nic Wam w głowach nie świta, że coś jest nie tak z tym światem, z tym systemem ? Nie mówię, że wirusa nie ma, ale to co się dzieje jest nie proporcjonalne do zagrożenia. Efekty tego co chcą zrobić już widać, choć nie wszyscy są to jak widać w stanie zauważyć. Życie zweryfikuje te "głupie teorie spiskowe"

„Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i jeśli kogoś zobaczą przy zdrowych zmysłach, to powstaną przeciw niemu, mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny”. - Św. Antoni Pustelnik

JPMagik | 14.10.2020 20:33

Ja tylko dodam że moja chrzestna pracuje we Włoszech właśnie tam gdzie wybuchła największa pandemia covida. Mieszka w małej wsi liczącej około 650 osób więc zna wszystkich doskonale. Pracuje tam już 12 lat. Podczas pandemii od kwietnia o lipca zmarła tam 8 osób a około 150 było chorych. Fakt zmarli głównie starsi ludzie ale rok dwa trzy czy cztery lata wcześniej nikt tam nie umierał i nie chorował na grypę czy inny patogen w rodziny konorawirus. Więc nie pier....ie że covid to tylko grypa.
Grypa jest z nami już od lat i społeczeństwo dawno nabyło zbiorową odporność a także mamy na nią skuteczne i sprawdzone szczepionki, Covida nie znamy jeszcze i nie potrafimy się przed nim skutecznie bronić!!!! Za 5 może nawet 10 lat będziecie mogli pier...ć że Covid to grypa ale nie taraz barany!!!!!!

MarseilleFan | 14.10.2020 20:48

alexinho
Do grupy debili zaliczam jeszcze tych, którzy nie potrafią czytac ze zrozumieniem. Może powinieneś to robić po kilka razy zanim cokolwiek napiszesz? Czytając twoją wypowiedź śmieje sie z twojej głupoty. Nie musze oglądac tv czy tylko słuchac lekarzy w mediach bo z tym wirusem zetknąłem się w rzeczywistości i jeśli ktos porównuje go do zwykłej grypy to jeszcze raz podkreślę że jest DEBILEM! Przypominam również że tępota to także choroba, niestety w przeciwieństwie do covid nieuleczalna więc najlepszym sposobem jest nie wypowiadanie się na temat na który nie ma sie pojęcia i pieprzy się takie głupoty.

"Wierzyć medykom ?"
Nie, lepiej wierzyć ekspertom z internetu takim jak ty :)

The__Normal__On | 14.10.2020 21:13

@Joker - to oczywiste, że morawiecki czy szumowiński nie są jakimkolwiek autorytetami. Ale się na takich lansowali. I lansują. Ktoś wierzy, że szumowina ma koronę??

Italia00 | 14.10.2020 21:42

@MarseilleFan

Wierzyć medykom ?"
Nie, lepiej wierzyć ekspertom z internetu takim jak ty :)

Piękne podsumowanie całych tych "oświeconych" intelektualnych wymiocin, jakimi od kilku miesięcy bombardują nas kolejni anonimowi znawcy od wszystkiego. Wszystkiego, poza zmianą swoich skrajnie nieatrakcyjnych żyć na chociaż odrobinę lepsze.

Najwięcej do powiedzenia mają teraz bowiem goście, którzy już w szkole byli albo mierni, albo w porywach co najwyżej przeciętni, ale nagle, po obejrzeniu trzech filmików z Grzesiem Braunem, chcą uchodzić za znawców świata.

Goście, którym trudno było zaliczyć maturę, a przy pisaniu licencjatu w Wyższej Szkole Gotowania na Gazie dostawali temperatury, ale teraz będą pouczać świat medycyny i nauki, bo, a jakże, dokształcili się na szybko pięcioma godzinami filmów na YouTube. No i już wiedzą, że to PLANdemia, żydowski spisek, interwencja jaszczuroludzi czy co tam jeszcze jest na czasie w "wolnych mediach".

I jeszcze te slogany. "Wyłącz tv, włącz myślenie". Przy tam kisnę najbardziej. Szkoda,że Wy nie włączyliście myślenia jak był w młodości czas na porządną edukację, a dziś jedynie co potraficie to pisać farmazony zaczerpnięte z foliarskich kanałów na YT.

Ale dalej, śmiało. Podyskutujcie tu jeszcze trochę o medycynie, stosunkach międzynarodowych, polityce, fizyce, Bogu, ekonomii i c*** wie czym jeszcze :). Może poczujecie się lepiej, że tym razem macie gremium takich jak i Wy odbiorców.

MarseilleFan | 14.10.2020 21:49

Italia00
Podpisuję sie pod każdym Twoim słowem. Fajnie, że w całym tym "bagnie mądrości" na tej stronie można przeczytać jeszcze coś normalnego. Pozdrawiam.

pochmurny | 14.10.2020 22:11

MarseilleFan | 14.10.2020 20:48
Italia00 | 14.10.2020 21:42

Nie wiem czego was nauczyli w szkole, ale kultury na pewno nie. Wyznawanie 'jedynego słusznego poglądu' uprawnia was do obrażania innych? To jest ta wasza nauka? Wstyd.

"Wierzyć medykom"
"Nie, lepiej wierzyć ekspertom z internetu takim jak ty :)"

No właśnie z wami jest taki problem, że wy "wierzycie" naukowcom (zresztą wybranym naukowcom), a wierzy się tylko w to czego nie można udowodnić.
Jakbyś pochodził trochę po lekarzach to byś zauważył, że co lekarz to inna diagnoza. No jak to, przecież lekarz nie może się mylić. :)

Nikt nie mówi, że całą naukę trzeba odrzucać, ale jak zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek.

JPMagik | 14.10.2020 20:33
To, że kilka 100 letnich staruszek poumierało na jakieś wsi to słaby powód by deptać gospodarkę, zdrowie i prawa obywatelskie na taką skalę. Zresztą czy ta osoba znała kartę zdrowia tych osób. Czy była przeprowadzona sekcja zwłok? Itd.
W tym całym covidowym szaleństwie jest tyle niedorzeczności, braku logiki, że chyba tylko ślepy nie zauważy, że coś jest bardzo nie tak. No, ale łatwiej i prościej (na krótką metę) jest wierzyć.

Gazza | 14.10.2020 22:15

Dobrze, że bieda nie zabija, narkomania czy wojny które są toczone od lat. W końcu ludzie nie głodują przecież, nie umierają na malarię i inne tego typu choroby. W Polsce nie ma również ludzi, którzy chorują na białaczkę, wady serca i w chwili obecnej nie potrzebują pomocy. Tak samo jak ludzie, którzy mają urazy rąk i do tej pory nie mogą dostać rehabilitacji, a jeżeli ja dostaną to na kwiecień 2021... Nikt jakoś się nimi nie przejmuje, że nie będą sprawni czy zdrowi, a w przyszłości zdolni do pracy i utrzymania siebie czy swojej rodziny, która też chce żyć.

Jakby nam kazano chodzić na czworaka, bo im bliżej chodnika tym mniejsze prawdopodobieństwa zakażenia to jestem pewien, że już jutro lud by chodził na czworaka.

MarseilleFan | 14.10.2020 22:54

pochmurny
"Nie wiem czego was nauczyli w szkole, ale kultury na pewno nie. Wyznawanie 'jedynego słusznego poglądu' uprawnia was do obrażania innych? To jest ta wasza nauka? Wstyd."

Dla mnie wstydem jest to że mamy tak tępe społeczeństwo, które w obliczu pandemii szuka wszędzie spisków i wysnuwa chore teorie, uważa się za najmądrzejszych, a lekarzy za głupków, którzy nie potrafią leczyć przeziębienia. Nazywam rzeczy po imieniu. Dla mnie są oni debilami.

"No właśnie z wami jest taki problem, że wy "wierzycie" naukowcom (zresztą wybranym naukowcom), a wierzy się tylko w to czego nie można udowodnić.
Jakbyś pochodził trochę po lekarzach to byś zauważył, że co lekarz to inna diagnoza. No jak to, przecież lekarz nie może się mylić. :)"

Za to ludzie twojego pokroju sa wstanie udowodnić że koronawirusa nie ma, a cały świat się zmówił i jest w spisku? :) Wszyscy lekarze, którzy mieli stycznośc z tym wirusem są zgodni, a jesli zdarzają się jakieś wyjątki to pewnie tylko dlatego, że te osoby chcą zabłysnąc w sieci albo po prostu nie mieli z nim stycznosci. Nie wiem jakich lekarzy ty odwiedzasz, ale na pewno koronawirusem nie zjmuje się twój rodzinny, do którego ewidentnie masz jakieś uprzedzenia. To juźż tój problem :)

"Nikt nie mówi, że całą naukę trzeba odrzucać, ale jak zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek."

Ten rozsądek to powinni zachowywać "internetowi eksperci" którzy uważają że żadnego wirusa nie ma, rządy wszystkich krajów świecie się zmówiły, a te rzekome ciała zmarłych to tak na prawdę worki z kartoflami wywożone przez karawany. Jakim trzeba byc idiotą żeby w coś takiego wierzyć? Jakie sa ku temu powody żeby sądzić że koronawirus jest wymyślony? Przecież to przekracza już wszystkie granice. Kiedy myślałem że w życiu już nic mnie nie zaskoczy nagle znajduja sie ludzie tak tępi, że nie potrafię darzyć ich jakimkolwiek szacunkiem.

Na koniec pytanie, czy jeśli dusiłbyś sie we własnym łóżku rozumiem że nie potrzebowałbyś pomocy tych "marnych" lekarzy tak? A jeśli miałbyś covic jestes w stanie dać gwarancję że nikogo nie zarazisz?

A na koniec mistrzostwo. Rozmawiamy o koronawirusie aż tu nagle temat biedy, narkomanii i nowotworów. Jaki ****a to ma związek z koronawirusem? Czy ktoś powiedział że koronawirus to najgorsza choroba? Nie. Czy rakiem, biedą albo narkomanią mozna się zarazić? Nie. Więc po co wchodzić na temat innych chorób na który my nie mamy wpłyu zamiast skupić się na covid na który ten wpływ mamy bo możemy go ROZNOSIĆ. DLatego nie ma obecnie w mediach tematu innych chorób, nie ma związanych z nimi restrykcji bo nimi nie ZARAŻAMY. Gówno mnie obchodzi los takich idiotów którzy nie wierzą w wirusa i nagle okazuje się że potrzebuja pomocy specjalistów. Jak dla mnie świat bez tumanów bylby lepszy, ale jeśli ktoś jest w stanie zarazić mnie lub moich bliskich to ma się ****a dostosować do zasad i poczuć w sobie jakąkolwiek odpowiedzialność bo nie żyje na tym świecie sam. W swoim domu może robić co mu się podoba, ale nie kiedy wychodzi do ludzi. W życiu nie spodziewałem sie że spotkam takich idiotów żeby im to jeszcze tlumaczyć.

Gazza | 14.10.2020 23:11

Byłeś, jesteś i będziesz dnem moralnym. Ludzie, którzy są w hospicjum, a w szczególności młodzi ludzie czyli dzieci nie dostają pomocy przez takich panikaczy jak Ty, którzy z byle gilem w nosie lecą do szpitala i mowia, że mają koronę. Ilu ludzi zabiera miejsce w szpitalach bezzasadnie, bo mylą koronowarisa ze zwykłym przeziębieniem? Mój kolega leczy córkę w hospicjum i prawdopodobnie umrze z powodu takiego, że nie ma kto leczyć, bo wszystkie inne sektory służby zdrowia są zaniedbane z powodu właśnie takich ciot jak Ty. Bój się tej korony i bunkruj się w domu jełopie, wtedy będzie bezpieczniej i stabilniej. Inne choroby nie istnieją przecież Tylko jakiś koronawirus, z pewnością rubryki się zgadzają, ale ciekawe ile osób miało inne choroby współdziałające skoro umarli. Na grypę i na zawały też umierają i jakoś nie mówią, żeby tłusty fsiur jak Ty nie siedział tyle w domu tylko wyszedł do domu. Zryj te swoje kabanosy i zamknij tam ryj, bo jedynie nadajesz się do pucowania butów Morawieckiemu.

Lukaku9 | 14.10.2020 23:17

MarseilleFan. Jesteś pewnie jednym z tych co mają pełny strych papieru toaletowego, a by go zdobyć walczyłeś z innymi na gole pieści, jeżdżąc do pracy sam autem w rękawiczkach i maseczce. Haha żal mi Cie, kolego.

BOYSSAN | 14.10.2020 23:23

Wszystko jest dobrze dopoki jest dobrze. Moj kumpel zdrowy chlop ( wydawaloby sie ze kon pociagowy 37 lat ) lezy od tygodnia pod respiratorem, a jego zona z dziecmi sie zastanawia co bedzie.
W pelni sie zgadzam , ze histeria jest mocno podkrecona, dodatkowo rzadzacy przepychaja przy okazji korzystne dla wladzy decyzje ale nie mozna tego lekcewazyc i wmawiac ze nie ma sie totalnie czego obawiac.

JuveLegia | 14.10.2020 23:43

To, że ktoś ma 22 lata nie jest wyznacznikiem tego, że ma wysoką odporność organizmu.
65 latek może mieć dużo wyższą i przejść bezobjawowo COVID-19.
Tak samo będzie z każdą inną wirusówką.

Czy sądzicie, że ludzie o słabej odporności nie przechodzą ciężko innych koronawirusów?

Oczywiście, że powstał nowy rodzaj koronawirusa, ale koronawirusy istniały już lata temu, i wielu ludzi na nich umierało, umiera i będzie umierać.

PS
Jestem abswolwentem dziennych na PW. Praca magisterska z wyróżnieniem.
Proszę nie obrażać ludzi, którym dzięki wychowaniu rodzicom udało się zbudować odpowiednią odporność organizmu w dzieciństwie.
Grałem w piłkę w deszczu, po meczu jadłem jabłka leżące na ziemi obok jabłoni. Miałem też czas na naukę, nie siedziałem cały dzień przed komputerem i nie jadłem tylko produktu umytego, podanego przez mamę.
A w TV straszą właśnie panikarze chowani pod kloszem, bez wypracowanej odporności.
Na TVN ekspertem od COVID-19 jest Pani hydrolog z UW. Wcześniej straszyła suszą, teraz pandemią.

Monochromatyczn | 14.10.2020 23:44

Nawet siostra Ronaldo potrafi skłócić polski naród ;) Strach pomyśleć co na to wszystko tata Moise Keana.

W pełni zgadzam się z Italią. Miałem nieprzyjemność poznać takich oświeconych typu "każdy lekarz to inna diagnoza", którzy przez internet przejrzeli światowe spiski i wprawdzie w covid, zmiany klimatyczne ani w szczepienia nie wierzą, ale w zamach w Smoleńsku już tak. Tacy wyznawcy Brauna i Korwina wszelkim złem świata obarczają Syjon, a jednocześnie uważają martwego od dwóch tysięcy lat Żyda za króla Polski, a jego równie żydowską matkę za aryjską blondynkę ;) A że zazwyczaj mocno identyfikują się z lokalną drużyną to pełno ich na forach piłkarskich.

Z drugiej strony jestem w stanie zrozumieć dlaczego covid tak polaryzuje - bo jeszcze nigdy tak wielkie środki nie zostały zmobilizowane w walce z czymś o tak stosunkowo niskiej śmiertelności. Przy takim poświęceniu całych społeczeństw i światowej gospodarki w walce ze smogiem albo rakiem - pewnie mielibyśmy teraz krystaliczne powietrze i leki na wszystkie nowotwory. Tymczasem do ludzi przemawia prosty fakt, że przed rakiem nie chronią ani pieniądze Jobsa, ani forma Armstronga, a taki covid nie był w stanie wywołać choćby kataru u żadnego celebryty, od Ronaldo po starego Trumpa.

MarseilleFan | 14.10.2020 23:47

Gazza
Twój język jak zwykle na poziomie, no ale czego sie spodziewac po gościu który pewnie nie skończył podstawowki i pracuje przy szambie czym tu się tak gorliwie chwalił. W szpitalach w moim regionie przyjmuja tylko osoby z cięzkimi objawami COVID i nie słyszałem żeby ktos z lekkimi objawami blokował miejsca. Lekarze zajmują się tylko cięzkimi przypadkami, a dla innych chorych brakuje miejsca bo takie debile jak ty uważaja ze nie ma żadnego zagrożenia i wszędzie tego wirusa roznoszą. Sami jesteście jak zaraza. Covid w końcu ucieknie, ale tępaki twojego pokroju dalej będą się rozmnażać. Narkomani i ludzie biedni też potrzebują opieki w szpitalach? To gówno w pracy ci juz całkiem mózg wyżarło.

Lukaku9
Ty się juz przedstawileś niejednokrotnie pod postami Interu. Wszyscy cię znamy i zaliczamy do tzw. marginesu społecznego. Może kiedyś zrozumiesz co to znaczy i w jakim miejscu społeczeństwa się znajdujesz :)

Ureh | 14.10.2020 23:53

Wszyscy powinni przeczytać BOYSSANA i wziąć sobie do serca. Pozostałe sektory służby zdrowia są zaniedbane między innymi dlatego, że zbyt wiele osób ma sobie za nic jakiekolwiek zasady bezpieczeństwa. Natomiast zgodzę się z MarseilleFan, że ludzie, którzy zaprzeczają istnieniu sars-cov-2, czy też deprecjonują jego wysoką szkodliwość są, mówiąc łagodnie, nie zbyt mądrzy. W sobotę zmarł mąż mojej znajomej, mężczyzna w sile wieku. Kolega z byłej pracy, leży w ciężkim stanie, a ten człowiek chyba przez całe życie nigdy nawet nie był na chorobowym i sam przy pierwszych objawach się śmiał. Później niestety muszę czytać takie wyrzygowiny siostry Ronaldo...

buzerantxD | 14.10.2020 23:57

Czytajac komentarze widac jak na dloni skad wzial sie stereotyp, ze kibice pilki to niedouczone dzbany. Wielu chlopskich myslicieli pracuje tu w pocie czola na te opinie. xD

pochmurny | 15.10.2020 01:27

"ma sobie za nic jakiekolwiek zasady bezpieczeństwa"

Kawałek materiału na mordzie to zasady bezpieczeństwa? To przed niczym nie chroni tylko prowadzi do infekcji (chirurdzy mają pierwszej klasy maseczki, a i tak je zmieniają co 20 minut).
Przez te pół roku już zdecydowana większość Polaków miała kontakt z wirusem lub go przebyła bezobjawowo lub z lekkimi objawami (katar itp.) nawet o tym nie wiedząc. Gdyby zrobić w Polsce milion testów zamiast tych 20, 30 tys. To by wyszło dziennie dziesiątki tysięcy nowych zakażonych co najmniej. Pic na wodę fotomontaż. Szwecja i Białoruś podeszły racjonalnie do problemu i zdecydowanie lepiej na tym wyszły. Ktoś powie, że na Zachodzie trochę ludzi poumierało, ale w większości to schorowane osoby w domach opieki, które z dnia na dzień zostały bez opieki - histeria covidowa do tego doprowadziła. Tam ci starsi ludzie niemal z głodu umierali. Ale o tym się nie piszę, a jak już to wszystko zwala się na covid.

Deyna1947 | 15.10.2020 03:02

Jedno jest pewne i nic się w tej kwesti nie zmienia siostra ze Ronaldo toczy internetowe boje za brata

AndrewNight | 15.10.2020 03:39

Kończąc dyskusje pozwolę sobie na wklejenie tekstu pewnego doktora:

Jesteśmy w trakcie zbiorowego szaleństwa. Ludzie odlecieli i zatracili zupełnie zdolność do krytycznego myślenia. Uznani naukowcy, dziennikarze, nie mówiąc już o politykach i osobowościach twitterowych, walą absurdalnymi, na ogół czysto emocjonalnymi argumentami jak cepem, bez odrobiny refleksji i bez pokory względem skomplikowania otaczającego nas świata.

Ekscytowanie się codziennymi danymi o liczbie testów pozytywnych świadczy o totalnym ogłupieniu komentatorów. Od samego początku było najzupełniej oczywiste, że testy wykrywały tylko jakąś część osób zakażonych. Skoro zdecydowana większość zakażonych nie wykazuje żadnych objawów, nie ma powodu, by uważać, że liczba testów pozytywnych jest choćby zbliżona do prawdziwego poziomu zakażeń. Obecnie, gdy kilkanaście procent testów jest pozytywnych, prawdopodobnie nie zgadza się już nawet rząd wielkości faktycznie zakażonych. Mimo to, codziennie rano nowa liczba podawana przez Ministerstwo Zdrowia jest najważniejszą informacją dnia. Następnie sumuje się wyniki i podaje liczbę chorych od początku pojawienia się koronawirusa w Polsce, która to liczba również nie ma żadnego znaczenia. Istotne są dane o całkowitej śmiertelności, o śmiertelności z powodu wirusa i o miejscach w szpitalach.  

Całkowita śmiertelność w Polsce, póki co, jest w normie. Jeżeli spojrzymy na wykres śmiertelności, nic się na nim nie dzieje. W Polsce codziennie umiera średnio 1100 osób. Ponad 70% z tej liczby to nowotwory i choroby układu krążenia. Nawet dziesiątki zgonów na wirusa dziennie byłyby mało istotne w porównaniu do wszystkich zgonów. I tu wchodzimy w bardzo ważny aspekt tej wojny z wirusem. W wyniku nakręcenia histerii doszło do drastycznego (o kilkadziesiąt procent) spadku wykrywania nowotworów, chorób serca i udarów. Jeżeli odłożymy na bok myślenie magiczne, według którego histeria koronawirusowa ograniczyła pojawienie się nowotworów, jak na dłoni widać, że znacząco zwiększymy śmiertelność z powodu nowotworów w następnych latach. Nie bez powodu lekarze od lat mówią o absolutnie kluczowym czynniku - jak najwcześniejszej diagnozie. Teraz, z powodu strachu, tej diagnozy nie ma.  

Na kwarantannie siedzi już 230 tysięcy osób i liczba ta bardzo szybko rośnie. I znowu. Jest zupełnie oczywiste, że nie wysyłamy na kwarantannę wszystkich, którzy zetknęli się z osobami mającymi test pozytywny. Tym bardziej nie wysyłamy na kwarantannę osób, które zetknęły się z zakażonymi wirusem a którym nie przeprowadzono testu. W związku z tym na kwarantannie siedzi mały ułamek osób, które powinny tam siedzieć, aby ten masowy areszt miał jakikolwiek sens. Przebywanie na kwarantannie w istocie nie świadczy o tym, że ma się ponadprzeciętną szansę zachorowania, a o tym, że ma się ponadprzeciętnego pecha.

Wzrost zakażeń nie ma prawa zatrzymać się w inny niż naturalny sposób, jeżeli odrzucimy totalny, wręcz chiński lockdown. Nie można powstrzymać kolejnych zakażeń, tak samo jak nie mogliśmy do tej pory powstrzymać corocznych nawrotów grypy. Nie tylko w Polsce. W Europie również. Jedyne co można zrobić, to udoskonalać leki i procedury leczenia oraz dostosować zdolność systemu ochrony zdrowia do obecnych potrzeb. Dlatego nie ma sensu oceniać skuteczności państw przez pryzmat liczby zakażeń. Trzeba patrzeć na śmiertelność, a ta, póki co, na Zachodzie jesienią jest niziutka. U nas szybko rośnie. Przygotowaniami na jesień trzeba było zająć się wiosną. Niestety jak to zwykle bywa w naszym państwie z dykty, reformowanym trytytkami, nic w tym kierunku nie zrobiono. Ważniejsze były wybory, rekonstrukcja rządu i napawanie się, jak to świat nam wszystkiego zazdrości.

Premier Mateusz Morawiecki w okresie wyborczym robił z siebie pajaca, publicznie przekonując osoby starsze, że wirus został pokonany i jest już zupełnie niegroźny. Oznacza to, że świadomie kłamał lub naprawdę w to wierzył. Pierwsza alternatywa by w ogóle nie dziwiła, druga tłumaczy zupełny brak przygotowań do jesiennej fali zachorowań.

Właśnie, grypa. Równie mocno wielu ludzi przywiązało się do innej absolutnie niewiarygodnej danej - do liczby zgonów spowodowanych grypą. Według oficjalnych danych w Polsce umiera co roku na grypę około 100 osób. Czasem jest to 60, a czasem 140. Tymczasem w przeliczeniu na liczbę ludności, w innych państwach zgonów jest 100 razy więcej. Dlaczego? Ponieważ w Polsce lekarze nie podają grypy jako przyczyny zgonu. Co zresztą sami przyznają w wielu wywiadach. W zależności od roku zgonów na grypę jest więc w Polsce pomiędzy 6 a 14 tysięcy. I nie powoduje to corocznej histerii połączonej z dewastowaniem gospodarki, terroryzowaniem ludności, niszczeniem porządku prawnego, szkolnictwa, zamykaniem szpitali przed chorymi, masowym testowaniem i podawaniem na czerwonym pasku w telewizji liczby testów pozytywnych.

Gdy mówię o tym co powyżej, gdy mówię o nieznanych jeszcze, długoterminowych skutkach walki z wirusem, w obszarze szkolnictwa, relacji społecznych, dzietności, porządku prawnego, wykrywania nowotworów, obniżenia odporności, to druga strona dostaje histerii i z absolutnym przekonaniem o swojej własnej moralnej wyższości, z góry wyzywa mnie od nieodpowiedzialnych osób, które nie doceniają powagi sytuacji, gardzą czyimś życiem i epatują własnym egoizmem. W takich warunkach, przy tak wysokim poziomie emocji, debata na argumenty jest niemożliwa. I to jest jeden z największych problemów. W nauce stawia się tezy, próbuje ich dowodzić, inni próbują je falsyfikować, a cały proces zbliża nas do prawdy. Obecnie nic takiego się nie dzieje.

Meryl72 | 15.10.2020 04:00

Myślę, że to dobry moment, by wspomnieć o nieodgwizdanym faulu Iuliano na Brazylijczyku o tym samym nazwisku co bohaterka tego artykułu (przewinienie to miało miejsce w polu karnym), o aferze paszportowej oraz dowodach na udział Interu w intrydze calciopoli (a także przedawnieniu), o występie Milanu w CL pomimo wyroku w tej samej aferze, o niesłusznie nieuznanym, a prawidłowo zdobytym golu Muntariego, o calcioscomesse i krewnych, a także znajomych królika, o stworzeniu człowieka chińskiego i wielkim biznesie na linii Berlusconi - Elliott, o boskich dłoniach Alexa Sandra i arbitrach, którzy zawsze są z nimi, a przeciwko nam.

Lukaku9 | 15.10.2020 07:40

Marsylie mam wy****ne co o mnie myślisz a margines społeczny to Twój dom.

Pjoter | 15.10.2020 07:51

Ej, ten fan marsylii to troll, czy koleś serio jest taki ograniczony? Zarzuca ludziom braki intelektualne i a zajęcia z logiki chyba opuścił. Tu nawet nie chodzi o to, w co kto wierzy, ale o radykalizowanie się w swoim obozie i strzelanie seriami do wszystkich, którzy chcą zanegować jakąś część zabetonowanej wiary w wyższość jego poglądów i jego samego nad ciemną masą "DEBILI" myślących inaczej lub po prostu zdolnych do obserwacji, dedukcji czy krytyki otrzymywanych za pośrednictwem mediów głównego nurtu pakietów (dez)informacyjnych.
W rzeczywistości debile charakteryzują się radykalnym okopywaniem się na skrajach spektrum ideologicznego. Arcydebile to zarówno goście pokroju MarseilleFana jak i kolesie twierdzący, że tego wirusa nie ma. Każdy samodzielnie myślący, poszukujący człowiek będzie się raczej zastanawiał nad stosunkiem podjętych przez rząd działań oraz ich konsekwencjami do rzeczywistego zagrożenia epidemiologicznego wynikającego z obecności wirusa.
Tak zresztą jest ze wszystkim, ot np. głupi naziol powie, że czarni są gorsi, a lewacko oszołom powie, że wszyscy ludzie są tacy sami. Na szczęście większość ludzi to nie MarsellieFan i powiedzą po prostu, że czarni i biali są inni.

Tiesto | 15.10.2020 08:32

Mam przykład w rodzinie że osoba która wymagała hospitalizacji zmarła bo jaśnie państwo w szpitalu stwierdziło że przesadza i nie chcą takich przyjmować(koroniaki mają wyłączność na leczenie?) była to prawdopodobnie sepsa, zmarła po paru godzinach męczarni bo ostatecznie nigdzie jej nie przyjęli, zgadnijcie jaka oficjalna przyczynę zgonu podali? Tak ta za którą dostają pieniadze( całą rodzina przeszła testy wszystkie negatywne więc nie mogła mieć korony) i tym sposobem do statystyk doszła kolejna osoba zabita przez pseudosmiercionosny wirus, teraz pomnożyć to zdarzenie razy tysiące i macie faktyczny obraz tego co jest prawdziwym problemem, ale taki ograniczony marseille fan tego nie zrozumie bo jakiś jego kolega który parę dni się źle czuł mial gorzej od tych co umierają bez próby podjęcia pomocy, powinni kasować takie konta bez ostrzeżeń jako wybitnie szkodliwe spolecznie

MarseilleFan | 15.10.2020 09:29

Kolejny obraz tępoty polskiego społeczeństwa to brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Temat jest czy koronawirus istnieje, a wchodzą matoły i pieprzą coś na temat działań rządu i Morawieckiego. Czy ja ****a gdzieś o nich pisałem? Czy popieram ich działania? Więc ludzie pokroju pjotera, tiesto czy pochmurnego zanim zaczniecie coś pisać w internecie to najpierw nauczcie się CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. Sam sobie sie dziwie że jeszcze mam siłę takim matołom odpisywać...
Pjoter
Ty to gościu odleciałeś całkowicie. Co to ****a za dyrdymały filozoficzne? W nocy się naćpałeś i chciałeś zabłysnąć? Nie wiem nawet jak się odnieśc do tej wypowiedzi bo to wygląda jakbys się wysrał na tym forum. Jak juz musisz ćpać to ćpaj, ale nie zawracaj mi dupy takimi wypocinami.
Ja piszę że ludzie , którzy nie wierzą w covid to debile, a w odpowiedzi dostaje że rząd kłamie i są powazniejsze choroby takie jak rak, a nawet tematy narkomanii i biedy się tu pojawiły :) normalnie ****a recę opadają. Tyle tu internetowych ekpertów na temat różnych dziedzin życia, że powinni ksiązki na ten temat pisać. Jednak prawda jest taka, że żyjecie w jakimś science fiction i niedługo zaczniecie wierzyć, że rząd chce wprowadzić szczepionki żeby nam jakieś chipy wstrzyknąć :)
Widzę co się dzieje dookoła mnie bo nie jestem ślepy i tępy jak co niektórzy, a tym z drugiego koszyka na prawdę życze żeby zarazili się tym wymyślonym wirusem i zobaczyli jak to jest po drugiej stronie :) wtedy nie dzwońcie do szpitali i zawracajcie dupy tym "żałosnym lekarzom" bo przecież wy wiecie od nich lepiej :)

unbelievableJFC | 15.10.2020 09:29

@Pjoter
Popieram. Uważam podobnie. Wirus jest, ale dużo większe niebezpieczeństwo niesie za sobą postępowanie Państwa (brak diagnozy innych chorób, przekładanie zabiegów, pogorszenie gospodarki -> bezrobocie -> głód) niż sama ta choroba.

@Tiesto
Ze sprawdzonego źródła wiem, że teraz to nagminne, że szpitale dążą do wpisywania, jako przyczyny zgonu Covida, bo mają z tego pieniądze. Znam też osobę, której proponowano ekwiwalent za możliwość wpisania tego na karcie zgonu.

unbelievableJFC | 15.10.2020 09:41

MarseilleFan
przeczytaj co napisałeś. Niezależnie jakie poglądy opisujesz i jak bardzo się z czyimiś nie zgadzasz, to twój język to dno i metr mułu.
Trochę kultury pseudointeligencie.

Pjoter | 15.10.2020 10:17

Golf 4, najdroższy dres na całym blokowisku, MarseilleFan rapuje najostrzej i pojeżdża leszczy w internecie. Tiesto, Pochmurny, nie mamy z nim szans w lirycznej batalii. Pora uciekać.

Pjoter | 15.10.2020 10:20

@ unbelievableJFC
Tobie też radzę uciekać, bo jak zaraz dostaniesz ripostę za ostatni wpis to możesz się nie pozbierać.

Tiesto | 15.10.2020 10:37

Najlepsze jest to że tu nikt nie mówi że wirus nie istnieje tylko że środki podjęte przeciwko niemu są z dupy i kompletnie nieadekwatne wprowadzając więcej szkód niż pożytku bo faworyzuje się chorych na covid kosztem innych będących w dużo gorszej sytuacji, przez co skutki długofalowe tych idiotycznych działań będą opłakane (więc pisanie o rządzie jest jak najbardziej na miejscu bo wszyscy z czasem to odczujemy), a ten psychopata wypisuje jakieś dyrdymały na poziomie gówna że nie wiadomo o co mu do końca chodzi, pewnie za długo na kwarantannie przed TV i takie są efekty. Niestety ludzie mało inteligentni mają klapki na oczach i są bardzo podatni na intensywną propagandę z którą obecnie mamy do czynienia.

pochmurny | 15.10.2020 11:18

AndrewNight | 15.10.2020 03:39
Ten doktor jest nieprawomyślny więc się nie liczy :)

Dużo logicznych tez.

"Wzrost zakażeń nie ma prawa zatrzymać się w inny niż naturalny sposób, jeżeli odrzucimy totalny, wręcz chiński lockdown."

Chiński lockdown dotyczył jednej prowincji. Reszta kraju pracowała pełną parą, produkując maseczki dla całego świata. :) Można powiedzieć, że świat zrobili w ciula.

Dane z dzisiaj [15.10.2020]: ponad 8 tys zakażonych przy rekordowej licznie testów: 64 tys. Więcej testów więcej zakażonych. :) Machnijcie się na milion, dwa i wyjdzie, że cały kraj jest covidowy albo powinien być na kwarantannie. Większość tych restrykcji to TOTALNY bezsens. 91 zmarło z czego 84 miało choroby współistniejące. W skrócie: umarłeś, miałeś covida - przyczyna zgonu to covid. I nikt się nie zastanawia, że biedak miał szereg chorób - ma być covid i już. Wieku zmarłych już od kilu dni nie podają. :) Ale wcześniej były to w zdecydowanej większości osoby starsze. PARANOJA

xxBANGxx | 15.10.2020 11:47

Wypowiedzi userów w tym temacie to niezłe bagno, heh. Dobrze, że miałem popcorn.

AndrewNight | 15.10.2020 12:21

Jak widać wiele osób ciągle się łapie na bajty Marsylii xd nie ma sensu wchodzić w dyskusje...

Coco666 | 15.10.2020 13:05

Wystarczy poczytać takich przygłupów jak np.joker,ręce opadają,kolejny lewak albo komuch rodzinka z SB?

unbelievableJFC | 15.10.2020 13:36

Coco666
A co napisał coś, co nie jest prawdą?
Każdy kto ma przynajmniej przeciętny iloraz inteligencji się z tym zgodzi...

Coco666 | 15.10.2020 13:50

No ty, gołym okiem widać,że masz przeciętny,nie będę wchodził w dyskusję,przekaz jest jasny,bzdury,za dużo TVN panowie.

Calcio99 | 15.10.2020 13:53

@up, aha, czyli mam rozumieć że jeśli nie uważam tak jak kolega Joker który kwestionuje wiarygodność i naukę kościoła katolickiego, to z urzędu uzany zostanę jako człowiek mało inteligentny i pewnie obywatel drugiej kategorii jako ten mniej oświecony niż wy nowocześni piewcy LGBT i tak dalej...

pochmurny | 15.10.2020 14:57

Calcio99 | 15.10.2020 13:53

Tak właśnie będzie. Albo wyznajesz nasze, jedyne słuszne poglądy albo jest ciemny itp. Postępowy pluralizm w praktyce. :)

Zresztą ten użytkownik o którym piszesz ma jakąś obsesje związaną z KK. Do tego stopnia, że w wątku: "Puchar Francji dla PSG, Mbappe z kontuzją!" stwierdził, że właściwie lepszym modelem dla Europy byłoby gdyby muzułmanie całkowicie ten kontynent podbili. Co tu więcej pisać?

Monochromatyczn | 15.10.2020 15:15

"tak jak kolega Joker który kwestionuje wiarygodność i naukę kościoła katolickiego" - łooo, fajny akcent na koniec komicznej dyskusji :) Co kościoła katolickiego? Wiarygodność i naukę? :) Przecież oni dopiero niedawno uznali, że Ziemia jest okrągła, nad covidem będą się głowić za 500 lat.

Untouchables | 15.10.2020 16:18

Powiem tak. Prowadzę sieć kawiarni. Codziennie spotykam się osobiście z około dwusetką ludzi za barem. I tak od marca. Nie miałem nawet kataru, nie noszę maski, oczywiście dbam o higienę swoją i swoich lokali. Idąc myśleniem o tym jak morderczy jest ten wirus powinienem już umrzeć cztery razy, razem z moją rodziną i klientami. Znam osobiście dwa przypadki gdzie osoby miały kontakt z zakażonym i były na kwarantannie. Osoby te przeszły covid bezobjawowo. Tak więc o co chodzi?

FatCat | 15.10.2020 16:41

może wirus jest, może go nie ma albo to odmiana grypy, ale pandemia to plandemia i trzeba być serio głupkiem żeby w to wszystko wierzyć i chodzić w namordniku bo ktoś tak powiedział w tv

unbelievableJFC | 15.10.2020 17:40

Pochmurny
Ło panie, widzę że nasiąknąłeś podejściem pisowskim, zero kontekstu, tylko dorabianie sobie spojrzenia na podstawie fragmentu, wyrwanego z wypowiedź... Czytanie ze zrozumieniem się kłania, ale może jeszcze tego w szkole nie miałeś, albo było zbyt trudne do ogarnięcia.

Morawiecki to jest największy klamca w kraju, a kościół chroni swoich pracowników pedofili, dla was ok? Dla mnie nie. A może łykneliście, że covida to kara za homoseksualizm? :O

pochmurny | 15.10.2020 21:22

15.10.2020 17:40
Sprowadziłeś dyskusję do poziomu rynsztoku. Żegnam.

unbelievableJFC | 15.10.2020 22:39

15.10.2020 21:22
To powinieneś czuć się, jak ryba w wodzie.

pochmurny | 15.10.2020 23:54

Nie mierz innych swoją miarą.

Calcio99 | 16.10.2020 03:45

pochmurny, daj spokój... Dyskusja z nimi to jak rzucanie grochem o ścianę. Po tym co napisał monochromatyczn, ręce opadły mi do samej ziemi i myślę że poza tematami typowo sportowymi, nie ma najmniejszego sensu z nimi rozmawiać.

Monochromatyczn | 16.10.2020 12:15

@Calcio99 - ręce Ci opadają, bo ktoś nie uważa kościoła za autorytet w dziedzinie wirusologii? :) Może wydaje Ci się, że w seminariach uczą takich rzeczy? Wychowując się w ultrakatolickim środowisku, będąc zamkniętym w wiejskiej bańce lub wśród znajomych z oazy, rzeczywiście może szokować, że ludzie poza tą bańką uważają kościół za odwiecznego wroga wszelkich dziedzin nauki, a przy tym za dno moralne i największą na świecie organizację przestępczą skupioną na pedofilii i ściąganiu haraczy. Od Twoich opadających rąk autorytetu im nie przybędzie.

Calcio99 | 16.10.2020 13:33

@monohromatyczny, pokaż mi w którym miejscu dyskusji jest mowa o tym że Kościół jest autorytetem w dziedzinie wirusologii? Odniosłem się do słów Jokera który napisał o kościele jako o ogólnej wiarygodności i autorytecie. O wirusie nie ma tam mowy. Co do pozostałych argumentów mogę odwrócić kij i powiedzieć to samo... Czyli że ultraateiści i antyklerykałowie w swoim zaślepieniu w nienawiści do wiary i kościoła nie pozostawiają żadnego pola do normalnej dyskusji.

Monochromatyczn | 16.10.2020 14:44

No ale niby na czym polega ta "ogólna wiarygodność i autorytet"? Księża mogą być autorytetem w tym, na czym się znają, a więc na pewno nie nauce, rodzinie (bo oficjalnie ich nie mają), seksie (choć mają go wiele) czy pracy i życiu w XXIw. bo tego nie znają. Pozostawmy im i tak szeroką specjalizację w dziedzinach klepania paciorków, wysłuchiwania z rumieńcami grzeszków wiejskiej ludności, unikania płacenia podatków, robienia dużej kasy na żebractwie i jeszcze większej na konotacjach z władzą oraz kryciu swoich do tego stopnia, że nawet gwałcenie dzieci uchodzi bezkarnie. Skończyłem ;)

pochmurny | 16.10.2020 15:04

Monochromatyczn

Kościół wespół z policja i sanepidem (z PISu) ograniczył dostęp do Kościołów i sakramentów. To jest fakt. Więc nie wiem gdzie oni nie uznają wirusa?

Te przypadki pedofilskie to w zdecydowanej większości było molestowanie, wykorzystywanie przez homo księży nastoletnich chłopców. Homo księży, których Kościół kilkadziesiąt lat temu, w imię 'otwartości', zaczął przyjmować w swoje szeregi. Teraz za to płaci.

No i trzecia sprawa. Skoro w KK jest tak fajnie: lekkie życie, igraszki, swawole, duża kasa, parasol ochronny itp. to dlaczego seminaria OD LAT świecą pustkami? Tam powinny być tłumy chętnych. :) Czyżby w naszym społeczeństwie nie było chętnych na łatwą kasę? :) Śmiech na sali.

pochmurny | 16.10.2020 16:35

16.10.2020 14:44
Księża są dobrze wykształceni. Wystarczy wejść na stronę któregokolwiek Wyższego Seminarium Duchownego i zobaczyć plan zajęć: teologia, antropologia, filozofia itd. Więc nie kompromituj się z tym klepaniem paciorków. Powtarzasz bezmyślnie zasłyszane slogany.

Monochromatyczn | 16.10.2020 17:48

Ależ to wszystko sobie racjonalizujesz, myślę że możesz być jednym z tych, którzy po gwałcie księdza na własnym dziecku stają po stronie księdza i chroniącej go instytucji. Wg Ciebie za całe zło odpowiadają homo-księża, a hetero nie odczuwają popędów. Wiesz ile dziewczyn jest na oddziałach ginekologicznych z niepokalanym poczęciem przez księdza? Ja wiem. To w końcu faceci, nie zostali wykastrowani chemicznie.

"nie wiem gdzie oni nie uznają wirusa?" - księża w kościołach nawołują do zdejmowania maseczek bo różaniec chroni przed wirusem. Po co komu medycyna?

"dlaczego seminaria OD LAT świecą pustkami?" - do seminariów trafiają ludzie mocno skrzywieni przez swoich rodziców, trzeba się cieszyć, że jest ich coraz mniej. Poziom życia? W mafii też jest fajnie, gwałty kradzieże, rozboje. Nie każdy ma taką mentalność i nie każdy się do tego nadaje.

"plan zajęć: teologia, antropologia, filozofia itd." - wow, jestem pod wrażeniem. A uczą ich tego wszystkiego księża. Ale proszę bardzo - niech zajmą się filozofią, teologią i antropologią, a nie seksuologią, polityką, pediatrią i ekonomią, a świat będzie lepszy.

Monochromatyczn | 16.10.2020 17:58

I może nie wiesz, ale mają tam też zajęcia z aktorstwa, emisji głosu - takiego modułowania, które skutecznie omamia ludzi starszych i naiwnych, którzy później zaciekle bronią tych łobuzów - jak Ty. Moja bardzo schorowana babcia wpłaciła kiedyś 600zł Rydzykowi bo tak jej kazała sekta w radiu - nie do odzyskania, takich łatwych celów jest mnóstwo i stąd majątek i wpływy tej mafii.

adini | 16.10.2020 19:15

Przecież tu chodzi o wydolność służby zdrowia, a nie o to, że śmiertelny dla każdego wirus zabije co 5 z nas. Ale mało, kto z zainteresowanych podchodzi do tego w ten sposób.
Liczba personelu służby zdrowia jest ograniczona, a zaraźliwość wysoka. Dodając to do siebie okazuje się, że mimo niewielkiego odsetku osób w ciężkim stanie wymagających hospitalizacji, w skali całego kraju robi się wielki problem i służba zdrowia niedomaga. Chodzi o rozłożenie tego procesu w czasie.ligapolska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy