Podbeskidzie wygrało pojedynek beniaminków

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  03.10.2020 16:53

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała  |  fot. ASInfo

Podbeskidzie pokonuje Stal Mielec 1:0 (1:0), w meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze po raz pierwszy w tym sezonie zdobyli komplet punktów.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie drużyny tworzyły podobną ilość sytuacji bramkowych, a ich ofensywy tylko raz zakończyły akcje strzałem w światło bramki. Przebieg tej odsłony meczu wskazywał, że do przerwy trudno będzie o bramkę.

W 32. minucie gospodarze dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Wykonywali wtedy rzut wolny. Do piłki ustawionej blisko bramki podszedł Figiel i oddał dobry strzał z rzutu wolnego, obroniony jednak przez Strączka. Do odbitej futbolówki szybko dobiegł Biliński, który uderzeniem na pustą bramkę wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie wydawało się że goście rzucą się do odrabiania strat. Częściej przy piłce utrzymywali się jednak gospodarze. Podbeskidzie tworzyło też więcej okazji bramkowych, z czego dwie zakończyły się uderzeniem w światło bramki. Nie udało im się jednak podwyższyć prowadzenia, dlatego finalny rezultat spotkania to 1:0.