Raków z trzema punktami

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  02.10.2020 19:52

Piłkarze Rakowa Częstochowa  |  fot. Grzegorz Wajda

Gracze Rakowa Częstochowa wygrali z Wisłą Płock 3:0 (1:0) w PKO BP Ekstraklasie. Gole w dzisiejszej konfrontacji zdobyli Petrasek, Cebula i Tijanić. Dla gospodarzy to już czwarta wygrana w sezonie ligowym 2020/21. Obecnie częstochowianie mają 13 oczek. Z kolei piłkarze Sobolewskiego zanotowali trzecią porażkę (jak na razie tylko pięć punktów).

Jak wyglądało to spotkanie? Podopieczni Papszuna powinni prowadzić od dziesiątej minuty. Wtedy to Gutkovskis znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamińskim. Górą był jednak bramkarz Nafciarzy.

Gracze z Częstochowy szybko dopięli jednak swego. W jedenastej minucie bramkę dla Rakowa zdobył Petrasek, który wykorzystał dokładne dogranie od Cebuli i precyzyjnie przymierzył głową.

W 18. minucie przed szansą stanął Michalski. Zawodnik Wisły mógł doprowadzić do wyrównania, lecz spudłował i wciąż mieliśmy 1:0 dla częstochowian.

Kilka minut po zmianie stron częstochowianie podwyższyli. Tijanić sprytnym podaniem uruchomił Cebulę, a ten pokonał Kamińskiego. Sytuacja podopiecznych Sobolewskiego była już bardzo trudna.

W 53. minucie mogło być już definitywnie po meczu. Tudor podał do Cebuli, który mógł zdobyć swojego drugiego, a trzeciego dla Rakowa, gola. Tym razem lepszy był Kamiński, a gospodarze po tej akcji mieli jedynie rzut rożny.

W 66. minucie gracze Rakowa zdobyli kolejnego gola. Tym razem asystował Kun, który dostrzegł Tijanicia. Ten minął rozpaczliwie interweniującego Kamińskiego i skierował piłkę już do pustej bramki Nafciarzy.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i zawodnicy Papszuna pewnie pokonali ekipę trenowaną przez Sobolewskiego trzema trafieniami.