REKLAMA
REKLAMA

Pogoń sponiewierana przez COVID-19

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Pogoń Szczecin  |  27.09.2020 11:16
Pogoń sponiewierana przez COVID-19

PKO Ekstraklasa  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Pogoń Szczecin ma duży kłopot. Mimo że klub dostosował się do procedur covidowych, to ostatnio odnotowano w szeregach Dumy Pomorza 30 zachorowań na koronawirusa. Pogoń Szczecin przygotowała specjalne oświadczenie w sprawie.

Oświadczenie Pogoni Szczecin


"W piątek i sobotę zawodnicy, przedstawiciele sztabu oraz wybrani pracownicy Pogoni Szczecin przeszli badania wymazowe pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2. Wyniki dużej części pobranych próbek dały wynik pozytywny.

W drugiej części tygodnia (środa-czwartek) najpierw u jednego zawodnika, a dzień później u czterech kolejnych wystąpiły objawy przeziębienia. Grupę natychmiastowo odizolowano od całego zespołu i, po konsultacji z klubowym lekarzem, podjęto decyzję o profilaktycznych badaniach. W piątek wieczorem klub otrzymał wyniki, wśród których stwierdzone były przypadki pozytywne.

W następstwie odwołany został sobotni trening drużynowy, zarządzono indywidualne zajęcia w domach. Na badania wymazowe skierowano z kolei kilkudziesięcioosobową grupę piłkarzy, członków sztabu oraz pracowników, którzy w ostatnich dniach mieli, bądź mogli mieć bliski kontakt z chorymi.

Sobotnia tura badań przyniosła kolejne wyniki dodatnie. Osoby te również zostały skierowane do odbywania kwarantanny domowej. Wyniki dodatnie dało łącznie 30 próbek. Wśród chorych jest 21 zawodników, 2 trenerów, 4 przedstawicieli sztabu oraz 3 pracowników administracyjnych.

Trudna sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce pomimo stosowania się do zaleceń komisji medycznej, a także wdrażania własnych działań profilaktycznych, jak dodatkowe serie badań dla pracowników, specjalne zasady bezpieczeństwa w budynku klubowym, czy powrót zdecydowanej większości kadr administracyjnych do trybu pracy zdalnej.

O sytuacji na bieżąco informowana jest Ekstraklasa SA (klub korzysta z projektu wytycznych na tę okoliczność) oraz zespół medyczny PZPN. W tej chwili klub czeka na dalsze decyzje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, którym będzie musiał się podporządkować.

W związku z zaistniałą sytuacją, klub nie będzie jutro (w poniedziałek) rozpoczynał zapowiadanej wcześniej sprzedaży biletów na mecz z Jagiellonią Białystok. W zależności od najbliższych decyzji sanepidu oraz Ekstraklasy SA sprzedaż może zostać uruchomiona."
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

The__Normal__On | 27.09.2020 12:35

Chcesz czy nie i tak się zakazisz. Czeka to wszystkich - kwestia jak zareaguje organizm.

Joker | 27.09.2020 13:57

Właśnie czytałem, że naukowcy z Bostonu odkryli iż zwiększony poziom witaminy D wpływa na możliwość zarażenia (zmniejsza prawdopodobieństwo o 50%), a także łagodzi sam przebieg. Naukowcy w przypadku braku słońca (w Polsce ten brak będzie permanentny tak przynajmniej do marca) zalecają przyjmowanie suplementów diety z witaminą D, tak często wyśmiewanych, a jak widać niesłusznie.ligapolska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy