Wygrana Zagłębia w Białymstoku

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  26.09.2020 21:59

Piłkarze Zagłębia Lubin  |  fot. Zagłębie Lubin

Jedna bramka zadecydowała o losach sobotniej rywalizacji Jagiellonii Białystok z Zagłębiem Lubin. Trzy punkty w stolicy Podlasia wywalczyli Miedziowi, którzy wygrali skromnie 1:0 (1:0). Zwycięstwo gościom z Dolnego Śląska zapewnił Lorenco Simic.

Obie drużyny do sobotniego spotkania przystępowały z nadzieją na odniesienie trzeciego zwycięstwa w tym sezonie. Za Jagiellonią przemawiał atut własnego boiska, na którym w tym sezonie zanotowała dwa remisy. Solidnie grające u siebie Zagłębie chciało natomiast potwierdzić, że potrafi punktować także na boiskach rywali.

Mecz w Białymstoku świetnie ułożył się dla Miedziowych, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie. Do bramki strzeżonej przez Pavla Steinborsa trafił Lorenco Simic, który uderzeniem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Kilka minut później zawodnik Zagłębia stanął przed kolejną szansą po stałym fragmencie gry, ale tym razem posłał piłkę obok słupka.

Jagiellonia starała się odgryzać i szukała okazji do zdobycia wyrównującego gola, podopiecznym Bogdana Zająca brakowało jednak precyzji w decydujących momentach. Gdy już dochodzili do sytuacji strzeleckich, to najczęściej uderzali niecelnie. Ostatecznie na przerwę, dzięki prowadzeniu, w lepszych humorach mogli schodzić goście z Lubina.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Jagiellonia próbowała atakować, ale nie miała żadnego pomysłu na zaskoczenie defensywy rywali. Zbyt wiele pracy nie miał również bramkarz Zagłębia Dominik Hładun, który najczęściej odprowadzał wzrokiem piłkę mijającą jego bramkę.

Skuteczna gra w defensywie sprawiła, że Zagłębie odniosło pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Dla Jagiellonii to pierwsza porażka u siebie w tym sezonie.