Cracovia zremisowała z Rakowem

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  26.09.2020 16:53

Piłkarze Rakowa Częstochowa  |  fot. Grzegorz Wajda

Gracze Cracovii zremisowali z Rakowem Częstochowa 2:2 (1:2) w pierwszym sobotnim spotkaniu PKO BP Ekstraklasy. Wydawało się, że podopieczni Papszuna zgarną komplet punktów, ale krakowianie rzutem na taśmę - dzięki trafieniu Fiolicia - zdołali doprowadzić do wyrównania. Tym samym zawodnicy Probierza cały czas są niepokonani w tej kampanii.

Jak wyglądało to spotkanie? Już po kilkunastu minutach podopieczni Papszuna prowadzili dwoma trafieniami. Najpierw Petrasek wykorzystał dośrodkowanie od Tijanicia i strzałem głową pokonał bramkarza krakowian.

W 15. minucie Niemczycki skapitulował po raz drugi tego dnia. Tym razem Tijanić zdecydował się na uderzenie z dystansu i huknął w samo okienko bramki Cracovii.

Sześć minut potem odpowiedzieli krakowianie. Gospodarze mieli rzut rożny, a bramkę kontaktową zdobył Piszczek. Końcowy wynik tego spotkania cały czas był zatem sprawą otwartą.

W 25. minucie mogło być już 2:2. W dogodnej sytuacji znalazł się Fiolić, ale fantastycznie interweniował Szumski. W 29. minucie Niemczycki obronił uderzenie Piątkowskiego z rzutu wolnego.

Pod koniec pierwszej połowy Hanca zagrał do Fiolicia. Ten powinien wyrównać, lecz na jego drodze stanął dobrze dysponowany Szumski.

W 78. minucie blisko szczęścia był Alvarez. Napastnik Cracovii mógł doprowadzić do wyrównania, ale piłka po jego strzale zatrzymała się tylko na poprzeczce.

Osiem minut później próbował Loshaj. Szumski był jednak dobrze ustawiony i spokojnie poradził sobie z tą próbą.

W doliczonym czasie gry krakowianie doprowadzili do wyrównania. W zamieszaniu pod bramką Rakowa dobrze zachował się Fiolić, który celnym uderzeniem pokonał Szumskiego. Finalnie Pasy zremisowały zatem z częstochowianami 2:2.