REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Fornalik: Jesteśmy gotowi na intensywny mecz

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Piast Gliwice  |  23.09.2020 20:29
Tomasz Fornalik: Jesteśmy gotowi na intensywny mecz

Piłkarze Piasta Gliwice  |  fot. www.piast-gliwice.eu

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Przed bardzo trudnym zadaniem stanie w czwartek Piast Gliwice. O awans do czwartej rundy eliminacyjnej Ligi Europy zmierzy się na wyjeździe z FC Kopenhaga. Drugi trener polskiego zespołu, Tomasz Fornalik zapowiada jednak walkę o sprawienie niespodzianki.

- Kopenhaga jest bardzo solidnym i klasowym zespołem. W ostatniej edycji Ligi Europy zakończyła udział dopiero porażką z Manchesterem United i doskonale o tym wiemy. Skład personalny tej drużyny został zachowany. Mamy świadomość z kim się mierzymy, ale o wszystkim decyduje jedno spotkanie. Jesteśmy przygotowani na intensywny mecz i takiego właśnie się spodziewamy - powiedział Tomasz Fornalik podczas środowej konferencji prasowej, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Tomasz Fornalik w czwartkowym meczu po raz kolejny zastąpi na ławce Piasta swojego brata Waldemara, który pozostaje w kwarantannie. - Nie nazwałbym tego byciem pierwszym trenerem. Wiemy, jaka jest rzeczywistość, dzieci uczą się zdalnie, przez jakiś czas ludzie pracowali w domach, tak że brat cały czas trzyma pieczę nad tym, co się dzieje. Wszyscy w sztabie jesteśmy zaangażowani w pracę. Nie wiąże się to z dodatkowym stresem aczkolwiek jest nas mniej fizycznie i może to jest jedyne utrudnienie - kontynuował.

Drugi szkoleniowiec Piasta zapewnia, że drużyna pod względem mentalnym jest gotowa do potyczki z Duńczykami. - Mecze pomagają w tym, żeby wejść na odpowiedni poziom. Czasu między spotkaniami jest mało. Ostatnia rywalizacja z Jagiellonią została poprzedzona zwycięstwem z TSV Hartberg, więc zawodnicy są w dobrej dyspozycji mentalnej. Myślę, że nie ma problemu w tej kwestii - dodał Tomasz Fornalik.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco