Fortuna 1 Liga: Arka rozbiła Miedź

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  18.09.2020 20:57

Maciej Jankowski  |  fot. Tomasz Duc / Arka.gdynia.pl

Arka Gdynia pokonała pewnie w meczu czwartej kolejki Fortuna Ligi zawodników Miedzi Legnica 4:0 (1:0). Dzięki tej wygranej team z Trójmiasta zrównał się punktami z Łódzkim Klubem Sportowym, Radomiakiem Radom i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Arka Gdynia wracała do ligowej rywalizacji po przerwie, która było podyktowania koronawirusem. Tym samym ekipa Ireneusza Mamrota miała za sobą dwa rozegrane mecze. W każdym razie do potyczki z teamem z Dolnego Śląska gdynianie podchodzili w roli faworyta, bo Miedź o ile u siebie zdobywa bramki, to w delegacji zawodzi.

W pierwszy trzech kwadransach meczu Arka strzeliła jednego gola, który padł już w trzeciej minucie. Na listę strzelców wpisał się Maciej Jankowski, wykorzystując podanie Mateusza Młyńskiego. Tym samym ekipa z Gdynii wykonała pierwszy krok w kierunku cenne wygranej.

W drugiej części rywalizacji Arkowcy dołożyli kolejne trzy trafienia. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie prowadzenie Arki podwyższył Mateusz Żebrowski, który uderzeniem z ostrego kąta zdobył bramkę na 2:0 dla gdynian. Na tym jednak Arka nie poprzestała.

Zasłużony triumf Arkowców

W 65. minucie autor drugiego trafienia dla gospodarzy jeszcze raz wpisał się na listę strzelców. Tym samym Żebrowski kończył zawody z dubletem, strzelając gola po strzale głową. Zanim jednak 25-latek urodzony w Ostrołęce zdobył bramkę, to gola na 3:0 strzelił Juliusz Letniowski.

Do końca zawodów wynik rywalizacji już się nie zmienił. Tym samym ekipa z północnej Polski została liderem zaplecza polskiej ekstraklasy. Za tydzień gdynianie zmierzą się w delegacji w hicie z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Z kolei Miedź u siebie zmierzy się z Koroną Kielce.