REKLAMA
REKLAMA

Gumny zmienia klub. Polak trafi do Bundesligi!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Głos Wielkopolski  |  02.09.2020 13:07
Gumny zmienia klub. Polak trafi do Bundesligi!

Piłkarze Lecha Poznań  |  fot. Przemysław Szyszka / LechPoznan.pl

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Robert Gumny według doniesień Głosu Wielkopolskiego wkrótce rozstanie się z Lechem Poznań. Zawodnik ma dołączyć do jednego z klubów Bundesligi, donosi dziennikarz Dawid Dobrasz.

Lech Poznań na transferze z udziałem polskiego piłkarza ma zarobić mniej więcej trzy miliony euro. Transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu najbliższych kilku godzin, a urodzony w Poznaniu zawodnik ma trafić do FC Augsburga, czyli ekipy, która ostatni sezon niemieckiej ekstraklasy zakończyła tuż nad strefą spadkową.

Początek przygody z silną ligą


Gumny jest już po testach medycznych, a najpóźniej w czwartek zawodnik ma zostać oficjalnie piłkarzem klubu z Bundesligi. Warto zaznaczyć, że Gumny będzie drugim polskim zawodnikiem, który tego lata dołączy do Augsburga. Wcześniej umowę z tym klubem parafował bramkarz Rafał Gikiewicz.

Jakie szanse na grę w szeregach outsidera z Bundesligi ma polski piłkarz? W tej kwestii na łamach Twittera głos zabrał ekspert od Bundesligi w Eleven Sports w osobie Tomasza Urbana. - Nominalny pierwszy prawy obrońca, czyli Framberger, to przeciętniak (piłkarsko Gumny jest zdecydowanie lepszy) i często łapie kontuzje. Dobry ruch jak na początek przygody z silną ligą - stwierdził dziennikarz.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

Joker | 02.09.2020 13:53

Ciekawe czy sobie poradzi. Ja nie mam przekonania do tego chłopaka, i nie chodzi mi i umiejętności, bo myślę że na Augsburg je ma, ale wydaje mi się że Gumny nie jest przesadnie charakternym piłkarzem, plus zdrowotnie u niego mocno średnio, często łapie urazy, bywa że poważne.

propu31 | 02.09.2020 14:27

Dla mnie, ogólnie, kierunek niemiecki nie jest dla naszych zawodników dobry.
Tam od razu trzeba mocno trenować, szybko uczyć się języka, często grać i zawsze na wysokim poziomie. Dodatkowo Niemcy lubią stawiać na Niemców. Widzimy to po ilości naszych w lidze. Niestety nie wrożę Gumnemu jakiś sukcesów, ale obym się mylił.  

Holandia, Włochy, tam byłoby łatwiej, ale też nie łatwo...widzimy jak ślicznie przepadł Żurkowski (gwiazda ligi), gdzie jest teraz Kownacki (kolejna gwiazda).ligapolska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy