Zając: Przy Łazienkowskiej trzeba umieć bronić wyniku

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Jagiellonia Białystok  |  30.08.2020 11:44

Bogdan Zając  |  fot. Jagiellonia Białystok

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Jagiellonia Białystok zaliczyła w sobotni wieczór swoje pierwsze zwycięstwo ligowe pod batutą trenera Bogdana Zająca. Duma Podlasia w pokonanym polu pozostawiła Legię Warszawa, wygrywając z aktualnymi mistrzami Polski 2:1. Po zakończeniu spotkania radość z wygranej nie krył opiekun białostoczan.

Jagiellonia Białystok w tabeli polskiej ekstraklasy po rozegraniu dwóch meczów plasuje się na czwartej pozycji, mając na swoim koncie cztery "oczka". Warto odnotować, że wygraną z Legią ekipa z Białegostoku przerwała passę trzech z rzędu porażek w delegacji.

Cel uświęca środki

- Zwycięstwo przy Łazienkowskiej bardzo cieszy, choć nie przyszło ono łatwo. Widać było, że w drugiej połowie było duże ciśnienie ze strony Legii, ale pierwsza odsłona rywalizacji pokazała dobrą jakość naszej gry, organizację i przede wszystkim skuteczność, czyli to, czego nam zabrakło w inaugurującym starciu z Wisłą Kraków - mówił Bogdan Zając cytowany przez Jagiellonia.pl.

Mieliśmy trzy sytuacje, z czego zdobyliśmy dwie bramki do przerwy. Po przerwie były momenty, w których zbyt mocno cofaliśmy się. Nie byliśmy wystarczająco agresywni w bocznych sektorach boiska i zostaliśmy zepchnięci głęboko do szesnastki. Każde dośrodkowanie w nasze pole karne było bardzo groźne. Trzeba jednak przyznać, że zarówno Pavels jak i środkowi obrońcy, stanęli na wysokości zadania - dodał trener Żółto-czerwonych.

Zając: Potrafiliśmy bronić się całym zespołem

Po zmianie stron goście sobotniej batalii zostali zepchnięci do defensywy. W tej kwestii opiekun Jagiellonii też się wypowiedział. - Mieliśmy swój plan na drugą część meczu, ale Legia dokonała takich zmian, które wzmocniły jej siłę ognia w środkowej strefie. My też próbowaliśmy roszadami wprowadzić świeżą krew, które mogły pozwolić dłużej utrzymać się przy piłce, jednak nie zawsze to nam się udawało. Były też dobre momenty, kiedy wybijaliśmy Legię z uderzenia. Gdy prowadzi się przy Łazienkowskiej, to trzeba umieć bronić wyniku. My potrafiliśmy bronić się całym zespołem w polu karnym. Najważniejsze, że skutecznie udało się dowieźć to prowadzenie do końca - skwitował Zając.

Duma Podlasia w inauguracyjnym spotkaniu trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się na swoim stadionie z Podbeskidziem-Bielsko-Biała. Mecz ten zaplanowany jest na 11 września na godzinę 18:00.