REKLAMA
REKLAMA

Fornalik: Dobrze to wyglądało

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Piast Gliwice  |  28.08.2020 07:48
Fornalik: Dobrze to wyglądało

Waldemar Fornalik  |  fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Piast Gliwice w czwartek wywalczył awans do drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali w wyjazdowym meczu 2:0 Dynamo Mińsk. Szkoleniowiec drużyny nie krył zadowolenia z jej postawy.

Piast do czwartkowego spotkania nie przystępował w roli faworyta. Gliwiczanie bardzo szybko objęli jednak prowadzenie. Już w 10. minucie bramkę, bezpośrednio z rzutu wolnego, zdobył Patryk Lipski. W drugiej połowie drugiego gola dołożył inny nowy nabytek klubu, Jakub Świerczok.

Celem był awans


Szkoleniowiec Piasta, Waldemar Fornalik, po zakończeniu meczu był zadowolony nie tylko ze zrealizowania celu, jakim było wywalczenie awansu, ale także ze stylu w jakim jego drużyna tego dokonała.

- Tak jak powiedziałem na przedmeczowej konferencji - naszym celem był awans i ten cel osiągnęliśmy. Jesteśmy z tego powodu zadowoleni. Nastąpiło to w czasie, kiedy zmienia się drużyna i rozegraliśmy niezbyt dużą liczbę spotkań. W wielu fragmentach tego meczu dobrze to wyglądało, ale widzimy też, gdzie jeszcze mamy braki i nad czym musimy pracować. Najważniejszy była jednak wygrana i awans z drużyną, z którą nie grało się łatwo - powiedział szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną stronę klubu Piast-gliwice.eu.

- Dinamo to zespół o dobrych warunkach fizycznych, który grał bardzo kontaktowo. My preferujemy grę krótkimi podaniami, z kolei rywale często wybierali dłuższe zagrania. To były rzeczy, które sprawiły nam problemy, ale obroniliśmy się przed tym - dodał opiekun drużyny z Gliwic.

Losowanie drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europy, podczas którego Piast Gliwice pozna swojego kolejnego rywala, odbędzie się 31 sierpnia. Zespół Waldemara Fornalika nie będzie w tym losowaniu rozstawiony.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

propu31 | 28.08.2020 08:36

oj Świerczok, oj Świerczork. Cieszy awans, ale męczarnie ze słabym rywalem już nie.
Liczę na Piasta, ale droga jeszcze długa i znowu wszystko zależy od losowania, a po nim, każdy będzie dla ciężkiligapolska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy