Piast przegrywa z Pogonią

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  30.08.2020 14:25

Waldemar Fornalik  |  fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

Gracze Piasta Gliwice przegrali z Pogonią Szczecin 0:1 w PKO BP Ekstraklasie. Dla gospodarzy to druga porażka w tej kampanii. Portowcy zanotowali pierwszy triumf.

Jak wyglądało to spotkanie? Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie w 16. minucie tej niedzielnej konfrontacji. Przed szansą stanął Świerczok, ale posłał piłkę ponad bramką przyjezdnych. Kilka minut później Frączczak niecelnie uderzył z wolnego.

W 20. minucie Świerczok został zatrzymany przez dobrze interweniującego Stipicę. Kilkadziesiąt sekund potem napastnik Piasta uderzył obok bramki.

W 26. minucie Rymaniak dośrodkował do Świerczoka. Gracz klubu z Gliwic po raz kolejny uderzył niecelnie i cały czas mieliśmy 0:0.

W 63. minucie blisko był Kucharczyk. Piłka po uderzeniu pomocnika Portowców trafiła jednak finalnie tylko w słupek.

Kilka minut potem przyjezdni dopięli swego. Drygas zagrał w kierunku Gorgona, a ten pokonał golkipera Piasta Gliwice.

W 81. minucie Pyrka zagrał do Parzyszka, ale temu drugiemu zabrakło precyzji. Chwilę potem Stipica obronił strzał Pyrki.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i podopieczni Fornalika przegrali jednym trafieniem.