Cracovia pokonuje Pogoń Szczecin

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.08.2020 16:54
Cracovia  pokonuje Pogoń Szczecin

Michał Probierz  |  fot. ASInfo

Gracze Cracovii wygrali z Pogonią Szczecin 2:1 w PKO BP Ekstraklasie. Dla gospodarzy to trzecia kolejna wiktoria z Portowcami na swoim terenie.

Jak wyglądało to spotkanie? W dziewiątej minucie krakowianie mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Alvarez, ale nie przymierzył zbytnio precyzyjnie i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

W 15. minucie na uderzenie zdecydował się Kucharczyk, ale finalnie futbolówka trafiła tylko w boczną siatkę. Kilka chwil potem Niemczycki dobrze interweniował po próbie Matyni.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 57. minuty. Wtedy to Dąbrowski dośrodkował z rzutu rożnego, a stały fragment gry na gola zamienił Frączczak.

Portowcy nie cieszyli się jednak długo z tego prowadzenia. Chwilę później do wyrównania doprowadził bowiem Alvarez. W 63. minucie zawodnicy Probierza byli już na prowadzeniu. Krakowianie przeprowadzili szybką kontrę, którą wykończył Hanca.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gracze z Małopolski pokonali Portowców 2:1. Pasy mają w tym momencie -2 oczka. Szczecinianie nie zdobyli ani jednego punktu.