Wisła Płock na remis ze Stalą Mielec

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  23.08.2020 14:25

Wisła Płock - Stal Mielec  |  fot. Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.​

Zawodnicy Wisły Płock - w meczu PKO BP Ekstraklasy - zremisowali ze Stalą Mielec 1:1. Bramkę dla gości zdobył Prokić, a w końcówce odpowiedział Szwoch.

Co działo się na terenie Nafciarzy? Piłkarze z Mielca mogli wyjść na prowadzenie już w dziesiątej minucie. Na uderzenie zdecydował się Forsell, ale na posterunku był Kamiński, który sparował piłkę na rzut rożny.

Chwilę potem okazji sam na sam nie wykorzystał Kocyła. Zawodnik gospodarzy znalazł się w świetnej sytuacji, ale strzelił bardzo niecelnie.

W 38. minucie mielczanie mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Forsell, lecz trafił prosto w mur i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

W 56. minucie beniaminek objął prowadzenie. Wtedy to zakotłowało się w polu karnym Nafciarzy, raz dobrze interweniował Kamiński, raz defensor gospodarzy. Finalnie jednak piłka trafiła do Prokicia, a ten otworzył wynik spotkania.

W 88. minucie mogło być po meczu. Tomczyk otrzymał dokładnie podanie od Matrasa i znalazł się oko w oko z golkiperem rywali. Napastnik Stali nie wykorzystał jednak tej okazji i strzelił prosto w Kamińskiego.

Zemściło się to niedługo potem. Do wyrównania doprowadził Szwoch (celną główką) i ustalił wynik tej potyczki na 1:1.