Puchar Polski: Sensacja w Ostrowcu, Biała Gwiazda z porażką

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  15.08.2020 21:24

Stadion KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  |  fot. Łukasz Pawlik

Wisła Płock pokonała 2:1 w delegacji GKS Tychy w meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Z kolei krakowska Wisła niespodziewanie przegrała w Ostrowcu Świętokrzyskim z miejscowym KSZO 1:2, tracąc drugiego gola w doliczonym czasie rywalizacji.

Nafciarze już na przerwę udali się z jednobramkową zaliczką, gdy bramkę na 1:0 dla płocczan zdobył Cillian Sheridan. Po zmianie stron prowadzenie Wisły podwyższył z kolei Mateusz Szwoch, wykorzystując rzut karny. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie, które było autorstwa Kamila Szymury.

Tymczasem niezwykła niespodzianka miała miejsce w boju rozgrywanym na stadionie w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie miejscowe KSZO rzutem na taśmę wyeliminowało Wisłę z Krakowa. Co prawda team ze stolicy Małopolski pierwszy zdobył bramkę za sprawą Chuki, ale podopieczni Marcina Sasala dali radę odwrócić losy rywalizacji. Najpierw do wyrównania doprowadził Robert Majewski, a w drugiej minucie doliczonego czasu do drugiej połowy gola na 2:1 strzelił Szymon Stanisławski i to gospodarze wywalczyli awans do 1/16 finału Pucharu Tysiąca Drużyn.

GKS Tychy - Wisła Płock 1:2

0:1 Sheridan 26'
0:2 Szwoch 51' (k.)
1:2 Szymura 89'

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Kraków 2:1 (0:0)