REKLAMA
REKLAMA

Dotkliwe kary dla dwóch zawodników Śląska

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Ekstraklasa SA  |  14.08.2020 12:35
Dotkliwe kary dla dwóch zawodników Śląska

Erik Exposito  |  fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Komisja Ligi Ekstraklasy SA nałożyła dotkliwe kary na dwóch zawodników Śląska Wrocław Erika Expoisto i Marka Tamasa. Są one związane z niezastosowaniem się przez piłkarzy do zaleceń dotyczących stosowania podstawowych środków prewencyjnych w dobie pandemii koronawirusa, które zostały opracowane przez Komisję Medyczną w zakresie izolacji społecznej.

Obaj piłkarze będą musieli zapłacić po 30 tysięcy złotych.

- W ocenie Komisji Ligi zachowanie obydwu zawodników nosiło znamiona nieetycznego i niesportowego, które podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej na podstawie przepisów Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN. Zasady i dobre praktyki przygotowane przez Komisję Medyczną PZPN zostały ukierunkowane na minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się zakażeń oraz dbania zarówno o zdrowie własne, jak i kolegów z zespołu. Stosowanie się zawodników do tych wytycznych musi być bezwzględnie przestrzegane – powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki, cytowany przez oficjalną stronę Ekstraklasy SA.

- Postępowanie piłkarzy Śląska Wrocław wydaje się niezrozumiałe również w kontekście informacji o wykrytych przypadkach zakażeń w kilku innych klubach, co powinno być dla wszystkich sygnałem do zachowania wzmożonych środków ostrożności. Musimy pamiętać o ogromie pracy, który został włożony w to, by można przeprowadzić w bezpieczny sposób nowy sezon Ekstraklasy. Tego typu nieprzemyślane zachowania zawodników mogą zniweczyć wielomiesięczną pracę wielu osób, czuwających nad bezpiecznym przebiegiem widowisk sportowych – dodał Poturnicki.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco