PP: Górnik wyeliminował Jagiellonię

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  13.08.2020 22:39

Fortuna Puchar Polski

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się czwartkowym meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski, Górnik Zabrze pewnie 3:1 pokonał u siebie Jagiellonię Białystok. Tym samym drużyna Marcina Brosza zameldowała się w następnej fazie rozgrywek.

Pojedynek doskonale ułożył się dla zespołu gospodarzy, który już w 15. minucie wyszedł na prowadzenie. Kibicom Górnika zaprezentował się wówczas nowy nabytek klubu Bartosz Nowak, który dopadł do futbolówki w polu karnym, a następnie bez problemów pokonał bramkarza Jagiellonii.

Przez kolejny kwadrans zawodnicy Górnika kontrolowali wydarzenia na boisku, szukając okazji do podwyższenia prowadzenia. To im się jednak nie udało. Zamiast tego kibice obejrzeli wyrównującego gola dla Jagiellonii. W 33. minucie piłkę w bramce strzeżonej przez Chudego umieścił Puljić, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Kolejne gole obejrzeliśmy w drugiej odsłonie, w której Górnik przechylił szalę awansu na swoją stronę. W 61. minucie drugiego gola dla gospodarzy zdobył Jesus Jimenez, który wykorzystał bardzo dobre podanie Manneha. Pięć minut później było już 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Bochniewicz, który uderzeniem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Nowaka z rzutu rożnego.

Dwa ciosy zadane przez Górnik Zabrze w drugiej połowie okazały się nokautujące dla Jagiellonii, która w żaden sposób nie potrafiła odpowiedzieć. W efekcie drużyna Bogdana Zająca została pierwszą z Ekstraklasy, która pożegnała się z rozgrywkami Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2020/21.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)