REKLAMA
REKLAMA

Kucharczyk wzmacnia Pogoń Szczecin

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Pogoń Szczecin  |  06.08.2020 13:20
Kucharczyk wzmacnia Pogoń Szczecin

Michał Kucharczyk  |  fot. Konrad Boszko

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Michał Kucharczyk został nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin, poinformowała oficjalna strona internetowa klubu z północnej Polski. Zawodnik związał się z Dumą Pomorza umową na trzy lata, będąc jednocześnie piątym wzmocnieniem klubu przed startem nowego sezonu.

Kucharczyk jest wychowankiem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W 2010 roku zadebiutował w Legii Warszawa, którą reprezentował przez dziewięć kolejnych sezonów. Rozegrał w niej 240 meczów ligowych i strzelił 48 bramek. Zanotował też 42 gry w ramach Pucharu i Superpucharu Polski, w których zdobył osiem kolejnych goli.

Zawodnik wciąż może poprawiać swoje rekordy


Piłkarz ma na swoim koncie także aż 67 spotkań w ramach rozgrywek międzynarodowych – w eliminacjach oraz fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W tych meczach zaliczył 15 trafień. W zeszłym sezonie reprezentował rosyjski Urał Jekaterynburg. W tamtejszej ekstraklasie wystąpił w 16 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę oraz w trzech meczach krajowego pucharu. Wraz z końcem sezonu stał się wolnym zawodnikiem.

W lutym 2011 roku piłkarz zadebiutował w reprezentacji Polski, w której dotąd rozegrał dziewięć meczów i zdobył jednego gola. 29-latek dzierży dwa ciekawe rekordy, które wciąż może poprawiać: jest piłkarzem polskiego klubu z największą liczbą spotkań w europejskich pucharach (67) oraz indywidualnym rekordzistą pod względem liczby zdobytych Pucharów Polski (6).

Kucharczyk, czyli gwarancja jakości i ogrania


- W polskich realiach trudno jest mi wyobrazić sobie pozyskanie bardziej utytułowanego i doświadczonego w bojach piłkarza - mówi szef pionu sportowego Pogoni Dariusz Adamczuk. - Michał wnosi do zespołu bardzo dużo jakości oraz ogranie. Cieszymy się, że udało nam się przekonać zawodnika i doprowadzić do tego transferu - dodał.

Kucharczyk będzie występował w Pogoni z numerem 18. Dołączy do drużyny na początku przyszłego tygodnia.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco