REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus w kolejnym klubie. Lechia zawiesza treningi

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Lechia Gdańsk  |  04.08.2020 15:54
Koronawirus w kolejnym klubie. Lechia zawiesza treningi

PKO Ekstraklasa  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Lechia Gdańsk, w oficjalnym komunikacie potwierdziła, że jeden z zawodników pierwszej drużyny uzyskał pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. W efekcie tego treningi zespołu prowadzonego przez Piotra Stokowca zostały zawieszone.

To już drugi klub PKO Ekstraklasy, w szeregach którego wykryto zakażenie koronawirusem. W ubiegłym tygodniu o zakażeniu jednego z zawodników poinformowała Wisła Płock.

Komunikat Lechii Gdańsk:

"Lechia Gdańsk potwierdza, że test na SARS-CoV-2 u jednego z zawodników dał wynik dodatni. Z uwagi na dobro osobiste piłkarza nie podajemy do wiadomości publicznej jego danych osobowych.

Zawodnicy Lechii przygotowywali się do rozgrywek sezonu 2020/2021 w jednym z ośrodków treningowych pod Warszawą. Przed rozpoczęciem zgrupowania wszyscy zawodnicy i sztab przeszli zorganizowane przez klub testy na obecność koronawirusa. Do czasu otrzymania wyników nie odbywały się spotkania grupowe, a treningi prowadzone były w grupach kilkuosobowych. W hotelu oraz na obiektach sportowych zachowany był reżim sanitarny. Zawodnik, u którego stwierdzono obecność koronawirusa, czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo.

Klub niezwłocznie poinformował o wynikach testu odpowiednią Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Zespół Medyczny PZPN. Zaplanowane wcześniej treningi drużyny zostały zawieszone i obecnie klub czeka na zalecenia SANEPID-u odnośnie dalszego postępowania. Wyniki pozostałych członków drużyny oraz sztabu szkoleniowego i medycznego są negatywne."
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

przelobowanyPL | 04.08.2020 16:10

Za chwilę odwołają ligę, bo jeden z piłkarzy będzie miał katar...

Joker | 04.08.2020 18:13

Napisane jest tylko, że test dał wynik dodatni, ale nie jest to równoznaczne z tym, że jest chory. Także takie typowe dmuchanie na zimne. Nikt niczego nie odwoła, spokojnie.ligapolska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy