REKLAMA
REKLAMA

Boruc wrócił do Legii!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Legia Warszawa  |  01.08.2020 16:28
Boruc wrócił do Legii!

Artur Boruc  |  fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Artur Boruc, po piętnastu latach przerwy, wrócił do Legii Warszawa. 40-letni bramkarz podpisał w sobotę roczny kontrakt z mistrzami Polski. Boruc do Legii przenosi się na zasadzie wolnego transferu z angielskiego Bournemouth.

Były reprezentant Polski, zawodnikiem Legii Warszawa był w latach 1999-2005. To właśnie w stołecznym zespole debiutował w Ekstraklasie, rozgrywając w jej barwach 69 spotkań. Latem 2005 roku odszedł do szkockiego Celtiku, w którym spędził pięć sezonów. W kolejnych latach bronił barw takich klubów jak Fiorentina, Southampton i ostatnio Bournemouth.

Powrót króla Artura


- Czy podpisałbym się pod zdaniem: “Artur Boruc nigdy z Legii nie odszedł, po prostu pracował w innych klubach?". Myślę, że tak, to bardzo ciekawe zdanie. Wiadomo, że moje serce zostało tutaj. Było kilka okazji, ale nigdy do tego nie doszło. Bardzo się cieszę, że wróciłem i sprawy transferowe tak szybko się potoczyły - powiedział 40-letni bramkarz, po podpisaniu umowy z Legią.

Wzmocnienie Legii na każdej płaszczyźnie


Dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski, nie ma wątpliwości, że sprowadzenie Artura Boruca z powrotem do klubu jest jego wzmocnieniem na każdej płaszczyźnie. - Podpisanie kontraktu z Arturem Borucem to wzmocnienie klubu na każdej możliwej płaszczyźnie. Liczymy, że jego umiejętności, doświadczenie w kadrze, na turniejach i praca w klubach z najsilniejszych europejskich lig będą bardzo pomocne, zwłaszcza w kontekście naszego kolejnego celu, jakim są europejskie puchary. Chcę, żeby mogli z tego czerpać nasi młodzieżowcy, co zaprocentuje w kolejnych latach - powiedział dyrektor sportowy klubu, cytowany przez jego oficjalną stronę.

- Dodam jeszcze, że nasz nowy golkiper to prawdziwy legionista, który podczas całej swojej kariery utożsamiał się z naszym klubem. Doskonale rozumie nasze cele i priorytety w nadchodzącym sezonie. Jestem przekonany ze nam w tym bardzo pomoże - dodał Kucharski.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

hpsx89 | 01.08.2020 18:15

Szacunek.z najlepszej ligi do takiego pośmiewiska.To musi być miłość ;pligapolska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy