Resovia z awansem do Fortuna 1 Ligi

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  31.07.2020 20:33

Fortuna 1 Liga

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Resovia Rzeszów pokonała po serii rzutów karnych Stal Rzeszów. Tym samym Biało-czerwoni wracają po 26 latach na zaplecze polskiej ekstraklasy.

Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki, mogąc pochwalić się serią spotkań bez porażki. O ile gospodarze mieli za sobą passę 10 meczów bez porażki, to team Biało-niebieskich musiał pogodzić się serią siedmiu spotkań, w których sześć wygrał, a raz zremisował.

W piątkowe popołudnie losy rywalizacji nie rozstrzygnęły się ani w 90 minutach, ani też w dogrywce. Chociaż trzeba podkreślić, że sytuacje strzeleckie w derbowym boju miały miejsce. Pierwszą groźną akcję miał Daniel Swiderski w 33. minucie, ale na posterunku był golkiper rywali.

Z kolei w 83. minucie spotkania goście mieli kolejną szansę do zdobycia bramki, ale i tym razem Wiktor Kaczorowski spisał się bez zarzutu, więc po dwóch częściach meczu żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki, co sprawia, że miała miejsce powtórka z rozrywki, bo także w boju z 21 czerwca miał miejsce bezbramkowy remis.

W dodatkowych 30 minutach dogrywki również żadnej ze stron nie udało się zmienić wyniku rywalizacji, więc zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Te lepiej egzekwowali zawodnicy Resovii, którzy wygrali konkurs "jedenastek" 7:6. Tym samym to ekipa Szymona Grabowskiego wywalczyła awans do Fortuna 1 Ligi.

Resovia Rzeszów - Stal Rzeszów 0:0 (0:0, 0:0 d., 7:6 k.)

Resovia: Zapytowski – Domoń, Radulj, Kubowicz, Krykun, Adamski, Hebel (94' Dziubiński), Płatek, Geniec, Zalepa, Świderski (81' Twardowski)

Stal: Kaczorowski – Sylwestrzak, Kostkowski, Szeliga, Głowacki, Plewka (62' Kłos), Reiman, Kotwica, Michalik (50' Jarecki), Goncerz (86' Pieczara), Pląskowski (113' Szczepanek).