REKLAMA
REKLAMA

Lech potwierdził odejście króla strzelców

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Lech Poznań  |  20.07.2020 12:08
Lech potwierdził odejście króla strzelców

Christian Gytkjaer  |  fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Król strzelców PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/20, Christian Gytkjaer, w przyszłym sezonie nie będzie już reprezentował barw Lecha Poznań. Kolejorz oficjalnie potwierdził odejście duńskiego napastnika, któremu z końcem sezonu wygasła dotychczasowa umowa z klubem.

- Dziękuję wszystkim za te trzy fantastyczne lata. To był dla mnie wyjątkowy czas i nie mam co do tego wątpliwości. Wiadomo, że były wzloty i upadki, ale zdecydowanie był to okres, który będę pamiętał do końca życia. Dziękuję wszystkim: kibicom, klubowi i wszystkim w Poznaniu za zaopiekowanie się mną. Będę pamiętał was wszystkich i wspominał te lata w przyszłości - powiedział Gytkjaer, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

55 bramek w Ekstraklasie


30-letni obecnie Gytkjaer do Poznania trafił trzy lata temu, na zasadzie wolnego transferu z TSV 1860 Monachium. Reprezentant Danii od razu stał się bardzo ważnym zawodnikiem Lecha. W ciągu trzech sezonów rozegrał w jego barwach 102 mecze w Ekstraklasie, zdobywając 55 bramek.

Zdecydowanie najlepszy w wykonaniu Duńczyka był sezon 2019/20. W 34 rozegranych spotkaniach w lidze, Gytkjaer 24 razy trafił do bramki rywali i sięgnął po koronę króla strzelców.

Lech ma następcę Ishaka


Doświadczonego Duńczyka w zespole Lecha ma zostać trzy lata młodszy Szwed Mikael Ishak, który podobnie jak Gytkjaer, do Kolejorza przeniósł się z Niemiec. Reprezentant Szwecji przez ostatnie 3,5 roku był piłkarzem FC Nuernberg. W jej barwach rozegrał 80 spotkań, zdobywając 20 bramek.

Ostatniego sezonu Ishak nie może jednak zaliczyć do udanych. We wszystkich rozgrywkach rozegrał tylko 15 spotkań, zdobywając w nich zaledwie jednego gola.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
20.09 19:26