Raków wygrywa z Nafciarzami

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  18.07.2020 19:31

Marek Papszun  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Zwycięstwem 2:1 Rakowa Częstochowa zakończyło się sobotnie spotkanie 37. kolejki PKO Ekstraklasy w Bełchatowie, w którym gospodarze rywalizowali z Wisłą Płock. Obie bramki dla Rakowa padły w samej końcówce.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy prowadzili grę i szukali okazji do zaskoczenia cofniętego zespołu gości z Płocka. Nafciarze bardzo dobrze bronili jednak dostępu do własnej bramki i w pierwszych trzech kwadransach piłka ani razu nie znalazła drogi do ich siatki.

Piłka wylądowała natomiast w bramce Rakowa. W 39. minucie prowadzenie dla Wisły uzyskał Alan Uryga, który uderzeniem głową wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Huberta Adamczyka z rzutu rożnego. Tym samym podopieczni Radosława Sobolewskiego w bardzo dobrych humorach schodzili na przerwę do szatni.

Na początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Nadal inicjatywa należała do Rakowa, ale niewiele z tego wynikało. Gospodarze dogodne sytuacje wypracowali sobie dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. Do sytuacji strzeleckich doszedł Brown Forbes, ale ani razu nie zmusił do kapitulacji Kamińskiego.

W 84. minucie nie pomylił się natomiast Musiolik, który wyrównał stan meczu na 1:1. Napastnik Rakowa wykorzystał podanie Tijanicia. To jednak nie było wszystko ze strony Rakowa, który w czwartej minucie doliczonego czasu gry zdobył zwycięskiego gola. Ostatnie trzy punkty w tym sezonie drużynie z Częstochowy zapewnił Brown Forbes.