Lech Poznań wyprzedza Piasta!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: LigaPolska.pl  |  15.07.2020 22:30

Piłkarze Lecha Poznań  |  fot. Przemysław Szyszka / LechPoznan.pl

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Grupa mistrzowska znalazła się w decydującej fazie. W ramach 36. kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia podejmowała na własnym terenie Lech Poznań. Natomiast w Szczecinie, Pogoń rywalizowała z Piastem Gliwice. Kolejorz odniósł cenne zwycięstwo 2:0 i wykorzystał słabą dyspozycję zespołu Waldemara Fornalika, który musiał uznać wyższość Portowców 0:1. Lechiści tym samym awansują na 2. pozycję w tabeli.

Cracovia - Lech Poznań

Pierwsze minuty upływały pod dyktando piłkarzy z Poznania. Lech kontrolował przebieg gry i nie popełniał błędów w defensywie. Dobrze zorganizowany zespół Dariusza Żurawia dyktował warunki, a w 26. minucie wyszedł na zasłużone prowadzenie. Piłkę do siatki skierował niezawodny Gytkjaer. Duńczyk dopadł futbolówkę w powietrzu i oddał strzał głową. Uderzenie nie należało do najmocniejszych, ale sprawiło spore problemy bramkarzowi Cracovii. Peskovic próbował sparować piłkę, niestety zrobił to na tyle nieumiejętnie, że ta po jego rękach wpadła do siatki.

Do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Lech Poznań wręcz zdeklasował team prowadzony przez Probierza. Krakowianie nie oddali nawet strzału w światło bramki, a ich dzisiejsza dyspozycja pozostawiała wiele do życzenia

W drugiej odsłonie Lechiści dążyli do podwyższenia prowadzenia. Goście z wielką łatwością konstruowali akcje ofensywne. Natomiast, Cracovia również zaczęła próbować swoich sił w ofensywie. Niestety, ale słaba skuteczność uniemożliwiała zbliżenie się do rywali. Lech podwyższył prowadzenie w 73. minucie za sprawą Marchwińskiego. Młody pomocnik wykorzystał krosowe zagranie Skórasia i oddał mocny strzał pod poprzeczkę, nie dając większych szans bramkarzowi na interwencję.

W 81. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji, która przyniosła kontaktową bramkę dla Cracovii. Crnomarkovic miał zamiar podać piłkę do Szymańskiego, ale ta przeleciała pod jego nogami i wpadła do bramki.

Ekipa z Poznania utrzymała korzystny rezultat do końca meczu. Porażka Piasta sprawia, że Lech awansuję na 2. pozycję. Jeśli zespół prowadzony przez Żurawia utrzyma dobrą formę w następnej kolejce to zakończy sezon jako wicemistrz PKO Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

Piast mimo lepszej gry nie mógł objąć prowadzenia. Piłkarze Waldemara Fornalika mieli spore problemy ze skutecznością, a niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 21. minucie Podstawski, dzięki przytomnej postawie podczas rzutu wolnego trącił piłkę głową i skierował ją w stronę dalszego słupka, co kompletnie zaskoczyło defensywę gości.

Zespół z Gliwic miał sporo okazji do wyrównania, jednak w większości akcji brakowało ostatniego zagrania otwierającego drogę do bramki. Zdecydowanie w lepszych nastrojach do szatni zeszli Portowcy, ale wśród zawodników Piasta widać było sporą determinację do zniwelowania strat.

W drugiej odsłonie Piastunkom wciąż brakowało szczęścia. Grymas na twarzy Waldemara Fornalika tylko uwypuklał zdenerwowanie na dzisiejszą dyspozycję jego piłkarzy. Pomimo wielu prób futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Piast spada z 2. miejsca i prawdopodobnie zakończy sezon na 3. pozycji w lidze.