Kolejny triumf Nafciarzy

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  14.07.2020 22:27

Radosław Sobolewski  |  fot. Wisła Płock

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Czwarte kolejne ligowe zwycięstwo odniosła we wtorek Wisła Płock, która pewnie 3:1 pokonała u siebie Koronę Kielce. Dzięki tej wygranej Nafciarze awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla gości z Kielc, którzy już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Po uderzeniu Papadopulosa piłkę odbił Kamiński, ale przy dobitce Szelągowskiego z prawej strony był już bezradny. Sytuacja ta nie podłamała jednak gospodarzy.

W 30. minucie Nafciarze doprowadzili do wyrównania. Po zagraniu z prawej strony boiska piłka trafiła w polu karnym pod nogi Angela Garcii, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Korony.

Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do Nafciarzy. W 41. minucie podopieczni Radosława Sobolewskiego wyszli na prowadzenie. Po płaskim dograniu Torgila Gjertsena przed bramkę, do siatki z najbliższej odległości trafił Dawid Kocyła. Tuż przed przerwą młody zawodnik Wisły Płock po raz drugi wpisał się na listę strzelców, pokonując Kozioła płaskim uderzeniem z prawej strony pola karnego.

W drugiej połowie Korona szukała swoich okazji, ale Wisła skutecznie broniła dostępu do własnej bramki. Nafciarze mieli spotkanie pod pełną kontrolą i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele.