Śląsk na remis z Pogonią

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  12.07.2020 14:23

Vitezslav Lavicka  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W PKO BP Ekstraklasie gracze Śląska Wrocław zremisowali z Pogonią Szczecin 2:2. Zawodnicy Lavicki zajmują czwarte miejsce (54 punkty). Rywale są na ósmej lokacie (48 oczek).

Jak wyglądał ten mecz? Piłkarze Portowców wyszli na prowadzenie już w 23. minucie. Wówczas rzut karny wykorzystał Frączczak. Putnocky miał co prawda piłkę na rękach, ale nie zdołał finalnie obronić uderzenia rywala.

Goście nie cieszyli się jednak długo z tego wyniku. Kilka minut potem do wyrównania doprowadził bowiem Puerto, który popisał się precyzyjnym strzałem głową.

Do przerwy wrocławianie już zaś prowadzili 2:1. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy Exposito zagrał na wolne pole do Płachty, ten uprzedził wychodzącego Stipicę i skierował piłkę do siatki rywali.

W 60. minucie swojego kolejnego gola w tym niedzielnym spotkaniu chciał zdobyć Płacheta. Młody piłkarz Śląska został tym razem jednak zatrzymany przez dobrze interweniującego golkipera Portowców. Kilka minut potem znakomitej okazji nie wykorzystał zaś Exposito.

W 77. minucie goście przeprowadzili szybką kontrę, którą zakończył Frączczak. Było blisko, ale ostatecznie piłka nieznacznie minęła bramkę wrocławian.

Finalnie szczecinianie doprowadzili jednak do wyrównania. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Smoliński i mecz zakończył się rezultatem 2:2.

Gospodarze w najbliższej kolejce zagrają na wyjeździe z Jagą. Z kolei Portowcy podejmą piłkarzy Piasta Gliwice.