Arka wygrywa z ŁKS-em

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  11.07.2020 16:55

Ireneusz Mamrot  |  fot. Michał Puszczewicz / Arka Gdynia

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Gracze Arki Gdynia (w ramach potyczki PKO BP Ekstraklasy) wygrali z piłkarzami ŁKS-u Łódź 3:2. Arkowcy po pierwszej połowie prowadzili 3:0. Rywale odrabiali straty po przerwie, ale finalnie nie udało im się zdobyć nawet jednego oczka.

Tak naprawdę oba kluby grały dzisiaj tylko o honor. Zarówno gdynianie, jak i łodzianie stracili bowiem szanse na uratowanie bytu w PKO BP Ekstraklasie. Przed tą kolejką gospodarze mieli 34 punkty, a goście 13 oczek mniej.

Co działo się w tym spotkaniu? Już w drugiej minucie zawodnicy z Gdyni mogli wyjść na prowadzenie. Na uderzenie zdecydował się Marcus, ale fantastycznie interweniował Malarz, czym uchronił beniaminka od straty gola.

Byłemu bramkarzowi m.in. Legii Warszawa nie udało się to zaś w 19. minucie. Z lewego skrzydła dośrodkował Marciniak, a znakomicie głową uderzył Marcus.

W 32. minucie mogło być już 2:0 dla zawodników z Gdyni. Piłka po strzale Młyńskiego zatrzymała się jednak tylko na poprzeczce bramki rywali. Chwilę potem Malarz dobrze interweniował przy próbie Jankowskiego.

Kolejne gole dla Arkowców wydawały się jednak tylko kwestią czasu. Tak w istocie było. W 41. minucie z karnego nie pomylił się Nalepa. Do przerwy było 3:0, gdyż gola dla zawodników Mamrota zdobył jeszcze Jankowski.

W 55. minucie goście odpowiedzieli bramką Corrala. Napastnik ŁKS-u popisał się bardzo precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki i nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperowi Arki.

W 78. minucie mogło być 3:2. Pechowo zagrał jednak Rozwandowicz, który wybił piłkę… z linii bramkowej rywala.

Kilka minut potem goście dopięli swego. W zamieszaniu pod bramką Arki najprzytomniej zachował się Sekulski i zanotował trafienie kontaktowe.

Gości nie było już dzisiaj na nic więcej stać i finalnie przegrali 2:3. Obecnie, po 35. kolejkach, gdynianie mają 37 punktów, a rywale 21 oczek. W następnej serii gier Arka zagra u siebie z Górnikiem, a łodzianie podejmą Raków.