Puchar Polski: Cracovia rozbiła Legię

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  07.07.2020 21:57

Michał Probierz  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Cracovia pokonała pewnie Legię Warszawa na swoim stadionie w półfinale Totolotek Pucharu Polski. Tym samym to podopieczni Michała Probierza zagrają w finale rozgrywek, mierząc swoje siły ze zwycięzcą starcia Lech Poznań - Lechia Gdańsk.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego większe szanse na końcowy triumf dawano ekipie ze stolicy. Niemniej team z Miasta Królów nie zamierzał tanio sprzedać skóry. Tym bardziej że legioniści do swojej potyczki przystępowali poważnie osłabieni.

W pierwszej odsłonie miał miejsce prawdziwy pokaz siły w wykonaniu krakowian, którzy już w piątej minucie objęli jednobramkowe prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Mateusz Wdowiak. Pomocnik Pasów wykorzystał zagranie od Pelle van Amersfoorta, kierując piłkę do siatki z kilku metrów.

Legia jeszcze dobrze nie pozbierała się po stracie pierwszej bramki, a już od 14 minuty stołeczna drużyna przegrywała 0:2. Tym razem futbolówkę do siatki skierował Michał Helik, wykorzystując fatalny błąd Wojciecha Muzyka. Tym samym na przerwę Cracovia była zdecydowanie bliżej finału w Lublinie.

Losy rywalizacji rozstrzygnęło z kolei drugie trafienie Wdowiaka. Tym razem zawodnik teamu spod Wawelu wykorzystał podanie od Rafaela Lopesa, dzięki czemu Cracovia wygrała swój mecz 3:0. Ekipa z siedzibą przy ulicy Kałuży stanie zatem przed szansą powalczenie o swój piąty krajowy puchar w historii.